Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Ve Vepříkově diskutovali o obnově a rozvoji venkova i možnostech jejich financování

Ve Vepříkově diskutovali o obnově a rozvoji venkova i možnostech jejich financování
Na konci minulého týdne se ve Vepříkově, Vesnici Kraje Vysočina 2018, uskutečnil seminář pro zástupce obcí na téma obnovy a rozvoje venkova a možností jejich financování. Vedle praktických informací o aktuálních dotačních příležitostech, zejména v rámci strategií komunitně vedeného místního rozvoje (CLLD), na semináři zazněla ucelená informace o činnosti Spolku pro obnovu venkova a byly představeny příklady dalších zajímavých aktivit, které Kraj Vysočina k podpoře venkova realizuje, ať už sám, nebo ve spolupráci s různými partnery, včetně zahraničních. Do oblasti venkova například v loňském roce směřovala řada akcí pod hlavičkou Evropského regionu Dunaj Vltava či v rámci naplňování místní Agendy 21.
 

 
 

Hlavní část programu byla věnována nedávno vyhlášené soutěži Vesnice roku 2019 a výhodám, které obcím účast v soutěži přináší. O své zkušenosti se zapojením do tohoto prestižního klání se podělili starostka Heřmanova Pavla Chadimová či starosta Vepříkova Petr Bárta.

 

„Vedle zviditelnění vaší obce v rámci našeho kraje i celé republiky můžete účastí v soutěži získat i zajímavé finanční prostředky pro své rozvojové projekty a odlehčit tak svým rozpočtům,“ vzkázal zájemcům o soutěž náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal. „Hojná účast na dnešním semináři mne velmi těší a pevně věřím, že se nám k zapojení do letošního roku soutěže podařilo motivovat co nejvíce obcí,“ uzavřel Pavel Pacal.


Seminář byl uspořádán pod záštitou náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavla Pacala a zúčastnilo se jej více než 50 starostů a dalších zástupců především menších obcí z Vysočiny.


vepříkov

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz  
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Ve Vepříkově diskutovali o obnově a rozvoji venkova i možnostech jejich financování
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.4.2019 / 9.4.2019

Počet návštěv: 2004
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek