Cesta: Titulní stránka > Roman Fabeš - náměstek hejtmana Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Ve světelské věznici začal další rekvalifikační kurz pro odsouzené

Ve světelské věznici začal další rekvalifikační kurz pro odsouzené
Dalších šest žen z věznice ve Světlé nad Sázavou se účastní rekvalifikačního kadeřnického kurzu, který po odborné stránce zajišťuje Obchodní akademie, Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Střední odborná škola služeb a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Jihlava. „Odsouzené ženy se vzdělávají pod vedením našich odborných učitelek, které na hodiny do věznice dojíždějí. Často i o víkendu, protože přes týden účastnice kurzu chodí do práce,“ přibližuje ředitel školy Libor Fasora. Kurz zahrnuje 250 hodin, které probíhají buď přímo ve věznici, nebo také ve školním praktickém studiu, kde bude kurz na konci dubna příštího roku zakončen závěrečnou zkouškou.
 

 
 

V pořadí druhý kurz profesní kvalifikace Kadeřník navazuje na stejný kurz, který se uskutečnil v minulém roce a také na realizovaný úspěšný kurz pro odsouzené v oboru Kuchař – číšník. Díky spolupráci Věznice Světlá nad Sázavou, Kraje Vysočina, odborné školy v Jihlavě a Úřadu práce v Havlíčkově Brodě, který hradí náklady spojené s rekvalifikací, se daří zvyšovat šance odsouzených žen na získání zaměstnání ihned po propuštění z výkonu trestu. „Kraj Vysočina zakoupil k výuce kufříky s profesionálním vybavením, jako jsou fény, kulmy a další kadeřnické pomůcky v celkové hodnotě 60 tisíc korun. Naše střední škola je pak poskytuje po dobu kurzu všem účastnicím zdarma,“ doplnil krajský radní pro oblast školství Jan Břížďala, který se v minulém týdnu zúčastnil slavnostního zahájení rekvalifikačního kurzu ve světelské věznici.


Foto, zdroj: Věznice Světlá nad Sázavou

věznice

věznice

věznice

  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.11.2021 / 16.11.2021

Počet návštěv: 845
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies