Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Ve Vysočina Areně vystřídají biatlonisty silné traktory

VZS
Už 5. října 2017 se Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě zaplní silnými traktory a další nejen polní mechanizací. Koná se zde Vysočina Zetor Show cílená především na odbornou veřejnost. Letos je organizátory přizván ke spolupráci i Kraj Vysočina, který prostřednictvím svých odborných středních škol představí aktivity Roku zemědělství a odborného vzdělávání. Společnost Zetor čtyřem krajským školám předá díly traktorů, které si žáci sami sestaví.
 

 
 

Vedle tradiční výstavy zemědělské techniky je letos program ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě doplněn o předání dílů nových Zetorů čtyřem krajským technickým školám. Pod dohledem mistrů odborného výcviku postaví žákovské týmy z dodaných komponentů, podle skutečných konstrukčních plánů, traktor. „Po obrovském úspěchu projektu Postav si své auto, kdy si týmy devíti technických škol postavily vlastní sportovní vozy, si teď zvedneme laťku o něco výš. Půjde o mimořádně náročný projekt, který ve výsledku překvapí originálním designem traktorů ZETOR PROXIMA ve verzi cabrio, tedy s odkrytou střechou,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina. V rámci programu se počítá i s oceněním škol za repase starších traktorů Zetor, které pro účely výuky vyčlenila už v loňském školním roce Krajská správa a údržba silnic Vysočiny.

 

Mezi tradiční aktivity přehlídek zemědělské techniky obvykle patří i jízdy zručnosti. Ve Vysočina Areně bude připravena jak pro studenty, tak pro profesionály. Většina z nich dorazí na biatlonový ovál ve svých Zetorech z čtyři kilometry vzdálených Maršovic. Pořadatelé najíždění hostů v zemědělské technice nazvali spanilá jízda Zetorů. Kolonu čítající cca 100 traktorů si budou moci prohlédnout i občané Nového Města na Moravě, neboť tudy povede její určená trasa. Zda půjde o rekord ukáže až skutečný počet zapsaných účastníků. Mezi hosty Vysočina Zetor Show budou také Jiří Hamza, prezident Českého svazu biatlonu, hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a radní pro oblast školství Jana Fialová, Železný Zekon nebo úspěšní reprezentanti Rallye Dakar Ivo Kaštan a Josef Macháček.

 

Pro veřejnost je ve Vysočina Areně Nové Město na Moravě v době od 9:30 do 14:00 a podle zájmu i déle připraven doprovodný program, program pro děti v podobě skákacího hradu, čtyřkolek, veselého fotbalu a dalšího, dále občerstvení a hudba vč. akustické bubenické show. Akce se koná za každého počasí.

 

Program Vysočina Zetor Show, Vysočina Arena Nové Město na Moravě

5. 10. 2017


9:30 hod. slavnostní zahájení 

10:00 hod. předání stavebnic/dílů traktorů Zetor čtyřem vybraným středním školám Kraje Vysočina. Představení projektu Postav si svůj traktor

10:15 hod. příjezd Zetorů do Vysočina Areny

10:50 hod. ocenění krajských technických škol za repase traktorů Zetor

11:30 hod. Zetor CUP

12:00 hod. autogramiáda jezdců Rallye Dakar Ivo Kaštana a Josefa Macháčka

12:30 hod. vyhlášení výsledků ZETOR CUP

12:40 hod. silová exhibice Železného Zekona (cca do 13:30 hod.)

 Moderuje: Milan Řezníček

 

 • tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Ve Vysočina Areně vystřídají biatlonisty silné traktory
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.10.2017 / 3.10.2017

Počet návštěv: 1328
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek