Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Vaříme společně: Finišují práce na trojjazyčné kulinářské kuchařce

Vaříme společně
Cooking Together nebo také Vaříme společně je dvouletý projekt čtyř středních škol z Kraje Vysočina a stejného počtu škol z francouzského Région Champagne-Ardenne (nově Région Grand Est), který za několik dní končí. Významným a originálním výsledkem je mimo jiné vydání kuchařky, která už začátkem září přinese originální tipy a návody na skvělé francouzské a české recepty.
 

 
 

"Kuchařka obsahuje osmdesát stran receptů, které se vařily na školách. Jejími autory jsou učitelé vyučující odborné předměty v roli kuchařů a realizační tým projektu. Recepty popisují v obou zemích často regionální nebo jiným způsobem typické pokrmy, v případě domácích specialit byl důraz kladen na využití regionálních produktů. Texty oživuje mnoho barevných fotografií pořízených přímo při vaření, dokumentují nejen výsledky práce, ale také samotný průběh vaření. Každý recept je uveden v češtině, francouzštině a angličtině. Kraj Vysočina a partneři vydají kuchařku v 800 výtiscích, bude určena především pro pedagogy, odbornou veřejnost a pro studenty gastronomických oborů.  „Kromě kuchařky finišuje realizační tým také práce na odborné brožuře, která bude v elektronické podobě metodikou moderního vaření, bude obsahovat recepty, které se po výběru nevešly do kuchařky, a navíc bude doplněna pracovními listy pro studenty. Díky nim si budou moci prověřit nejen znalosti pracovních postupů, ale také stolování a servisu,“ prozradila radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.


V průběhu realizace společných aktivit se v obou regionech uskutečnilo celkem pět mezinárodních projektových setkání a pět krátkodobých stáží pedagogů, kterých se zúčastnilo na 60 zástupců jednotlivých škol za účelem předávání příkladů dobré praxe a zvýšení kvality vzdělávání v gastro oborech. Výstupem je společně s kuchařkou i dvousetstránková brožura doplněná o učební a výukové materiály určené pro pedagogy a jejich žáky.


„Na závěrečné konferenci projektu jsem měla možnost se přesvědčit, s jakým nadšením se účastníci z české i francouzské strany zapojovali do aktivit projektu. Pozitivní zpětná vazba všech zúčastněných je příslibem další spolupráce mezi Krajem Vysočina a nově vzniklým regionem Grand Est,“ pochvalovala si Jana Fialová.


Projekt Cooking Together (Vaříme společně), registrační číslo 2014-CZ01-KA201-001986, realizoval Kraj Vysočina od 1. 9. 2014 do 31. 8. 2016. Aktivity financoval program Erasmus+ (Klíčová akce 2 - Strategická partnerství, který umožňuje spolupracovat na projektech zaměřených na výměnu osvědčených postupů mezi partnery a zavádění inovativních metod ve vzdělávacím procesu).


Realizátoři projektu s vytvořením kuchařky finišují, a jakmile bude hotová, bude pro stažení k dispozici na krajských webových stránkách www.kr-vysocina.cz.


Střední školy zřizované Krajem Vysočina zapojené do projektu Vaříme společně - Cooking Together:

  • Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod
  • Obchodní akademie, Střední zdravotnická škola, Střední odborná škola služeb a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Jihlava
  • Obchodní akademie Dr. Albína Bráfa, Hotelová škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Třebíč
  • Hotelová škola Světlá a Střední odborná škola řemesel Velké Meziříčí


Ukázka z připravované kuchařky

Kuchařka Vaříme společně

                                                                                                        

LogoLogo


     • Jana Hadravová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 977, e-mail: hadravova.j@kr-vysocina.cz


 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 25.8.2016 / 25.8.2016

Počet návštěv: 6037
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek