Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Václav Klaus si prohlédl Poklady Vysočiny

Václav Klaus
Téměř nenápadně bez velkých oficialit navštívil 9. února 2015 Jihlavu profesor Václav Klaus. Na pozvání hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka strávil v krajském městě Vysočiny několik hodin, které věnoval především prohlídce jedné z největších výstav regionálních muzejních institucí. „Plán navštívit Vysočinu jsem měl už zhruba dva roky, pozvání mi bylo adresováno opakovaně. Je velice příjemné vidět všechny poklady Vysočiny na jednom místě. Je důležité si uvědomit, že ne všechno bohatství této země je v Praze,“ uvedl Václav Klaus při prohlídce výstavy Poklady Vysočiny umístěné v Oblastní galerii Vysočiny a v Muzeu Vysočiny Jihlava.
 

 
 

Na Vysočinu přijel Václav Klaus z Mnichova, kde přednášel. Jak vtipně poznamenal – objevil jeho řidič pravděpodobně jednu z dalších „zkratek“ z hranic až na Vysočinu. Výstavu si Václav Klaus v doprovodu ředitele Oblastní galerie Vysočiny Daniela Nováka a ředitele Muzea Vysočiny Jihlava Karla Malého prohlédl velice pečlivě. Velkou pozornost věnoval exponátu skřipek, které jsou typickým strunným hudebním nástrojem Horácka. Podrobnější komentář si vyžádal také k exponátu stonařovského meteoritu, který spadl na území Vysočiny v roce 1808. Podle odhadů odborníků je tento exponát starý více než 4,5 miliardy let. „Pak tedy patří jednoznačně k nejstarším exponátům Muzea Vysočiny Jihlava,“ uzavřel prohlídku výstavy hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Profesor Václav Klaus přijel do Jihlavy mimochodem také proto, aby se zúčastnil diskuzního kulatého stolu nejen s regionálními podnikateli.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.2.2015 / 9.2.2015

Počet návštěv: 4178
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies