Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

V Třebíči roste nový azylový dům pro matky s dětmi

Zahájení stavby TR
Oblastní charita Třebíč zahájila stavbu Azylového domova pro matky. Jedná se o výjimečné zařízení v rámci celého Kraje Vysočina s 19 bytovými jednotkami s kapacitou 61 lůžek. Stavba, jejíhož slavnostního zahájení se zúčastnil i krajský radní pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál, bude stát 38 milionů korun a na ulici Vltavínská ji mají dělníci dokončit v říjnu 2017. „Je třeba posílit zázemí pro matky a rodiče bez domova nebo ženy s dětmi vystavené domácímu násilí v Kraji Vysočina. A toto zařízení k podpoře významnou měrou přispěje,“ uvedl Petr Krčál.
 

 
 

Domov po matky s dětmi provozuje Charita v Třebíči už 20 let, ale v současných podmínkách není možné zajistit žádoucí nastartování změny u lidí v tíživé životní situaci. V prostředí městské ubytovny s více jak stovkou bytů, v nedostatečně velkých pokojích a bez zázemí pro hru, učení a přípravu jídla, není možné vytvořit odpovídající podmínky potřebným uživatelům. Nový objekt bude naproti tomu nabízet dostatečné kapacity pro ubytování matek s několika  dětmi v důstojném a motivujícím prostředí. S šesti lůžky je počítáno pro samotné ženy, které se z různých důvodů ocitly bez střechy nad hlavou. Možnost azylového bydlení připravují v Třebíči také pro otce s dětmi nebo celou rodinu.

 

„Vedle bytových jednotek tady najde zázemí klubovna, herna, studovna, cvičná kuchyně a návštěvní místnost. V bezpečném prostředí s podporou zkušených pracovníků se budou moci ženy i děti vzdělávat a připravovat na samostatný a plnohodnotný život,“ uvedla vedoucí charitního střediska Oblastní charity Třebíč Eliška Klimešová s tím, že v budově najde místo i raná péče zajišťující pomoc rodinám s dětmi, které se narodily s fyzickým nebo duševním handicapem.

 

Dodavatele stavby určilo výběrové řízení, které vyhrála třebíčská společnost TOMI reko. Celkový rozpočet dosahuje 38 milionů korun. Velkou část 28 miliónů korun zaplatí Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, část nákladů pokryje také Kraj Vysočina.

 Třebíč zahájení stavby
Třebíč zahájení stavby


  • tisk@kr-vysocina.cz
  • zpráva připravena na základě tiskových podkladů Oblastní charity Třebíč
  • foto: archiv Oblastní charity Třebíč
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • V Třebíči roste nový azylový dům pro matky s dětmi
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 15.6.2016 / 15.6.2016

Počet návštěv: 4078
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek