Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2017 > Únor


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

V Třebíči můžou rodiče využít už tři Family Pointy

Třetí Family Point v Třebíči
Síť Family Pointů na Vysočině se neustále rozrůstá. Na krajské mapě Vysočiny přibyla poslední únorový den už osmá pobočka, kterou zástupci Města Třebíč i Kraje Vysočina slavnostně otevřeli v prostorech Polikliniky Třebíč. „Město Třebíč stálo v roce 2011 za zrodem prvního Family Pointu na Vysočině a následně fungovalo jako partner krajského projektu Žijeme a pracujeme na Vysočině, který odstartoval rozvoj kontaktních Family Pointů v jednotlivých okresních městech. Aktuálně otevírá v pořadí už třetí, v tomto případě základní, Family Point. Jsme pyšní na to, že na území našeho kraje máme města, kde má prorodinná politika své pevné místo. A Třebíč mezi ně rozhodně patří,“ poděkoval zástupcům města náměstek hejtmana pro oblast sociální věcí a nestátních neziskových organizací Pavel Franěk.
 

 
 

Služeb Family Pointů teď mohou rodiče malých dětí využít v Třebíči na třech místech. Kontaktní Family Point s přítomností vyškolených pracovnic už několik let funguje v budově třebíčského městského úřadu na Masarykově náměstí. Základní Family Point byl ke konci loňského roku zprovozněn v prostorách radnice na Karlově náměstí a posledním přírůstkem do rodiny je základní Family Point v budově Polikliniky Třebíč. Samozřejmostí všech Family Pointů je příjemné prostředí, kde rodiče mohou svá miminka přebalit, nakojit nebo nakrmit, větší děti si tam mohou pohrát. V základních  Family Pointech je absence kontaktní pracovnice nahrazena informační nástěnkou a stojanem s letáky, takže i zde mají možnost rodiče čerpat informace ze všech oblastí rodinného života a najít tipy na volnočasové prorodinné aktivity. „Otevřením Family Pointu v prostorách Polikliniky Třebíč reagujeme na podněty rodičů, kterým v budově takovéto zázemí pro krátkodobou péči o malé děti chybělo,“ přiblížila důvody pro otevření Family Pointu místostarostka Města Třebíč Marie Černá.


Kraj Vysočina ze svého rozpočtu podporuje provoz kontaktních Family Pointů ve všech okresních městech. „V letošním roce bychom rádi v rámci prorodinné dotační politiky podpořili vznik základních Family Pointů i v dalších městech a menších obcích. Budování sítě Family Pointů v Kraji Vysočina je jednou z aktivit schválené Koncepce rodinné a seniorské politiky Kraje Vysočina, které přispívají k rozvoji a zkvalitnění služeb pro rodiny,“ informoval o záměrech kraje v oblasti péče o rodiny náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí a nestátních neziskových organizací Pavel Franěk.


Otevření Family Pointu

Family Point v Třebíči

  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí, Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • V Třebíči můžou rodiče využít už tři Family Pointy
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 1.3.2017 / 1.3.2017

Počet návštěv: 2465
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek