Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

V soutěži mladých cyklistů zvítězili žáci ze Světlé nad Sázavou a z Osové Bítýšky

V soutěži mladých cyklistů zvítězili žáci ze Světlé nad Sázavou a z Osové Bítýšky
V Jihlavě na Horáckém zimním stadionu se dnes konalo krajské finále Dopravní soutěže mladých cyklistů. S nástrahami pěti soutěžních disciplín si nejlépe poradili žáci ze Světlé nad Sázavou v mladší kategorii a z Osové Bítýšky v kategorii starších. Letošního krajského kola soutěže, která je určena pro žáky základních škol a víceletých gymnázií, se zúčastnilo 20 nejlepších čtyřčlenných družstev z celého kraje. Vítězové budou reprezentovat Vysočinu na republikovém klání 17. – 19. 6. 2014 ve Frenštátu pod Radhoštěm.
 

 
 

Nejlepší žákovské týmy z oblastních kol soutěžily ve třech praktických a dvou teoretických disciplínách. Kromě jízdy po dopravním hřišti pod přísným dohledem policie, museli soutěžící prokázat svoji zručnost při jízdě přes rozmanité překážky. Jednou z hodnocených oblastí bylo i poskytování první pomoci zraněným figurantům a při práci s mapou měli závodníci za úkol dostat se z určeného bodu do cíle co nejkratší a zároveň co nejbezpečnější cestou. Znalost pravidel provozu na pozemních komunikacích prověřily písemné testy.

 

Stejně jako v loňském roce zaznamenávali soutěžící nejvíce trestných bodů při jízdě zručnosti a také z testů z pravidel silničního provozu. Naopak nejlépe si vedli při poskytování první pomoci nebo při práci s mapou. Zvítězilo to družstvo z každé kategorie, kterému se v součtu všech pěti disciplín podařilo získat nejméně trestných bodů.

 

„Preventivní akce tohoto charakteru má smysl podporovat, protože děti si zde nanečisto vyzkouší, co je čeká nebo by je mohlo potkat na silnicích. Naučí se správně reagovat i na neočekávané události, správně se pohybovat v silničním provozu nebo poskytnout účinnou první pomoc. Proto i letos podpořil Kraj Vysočina soutěž pro mladé cyklisty kromě věcných darů celkovou částkou 100 000 korun. Peníze jsou určeny pro nejlepší školy na prvních třech místech v obou kategoriích,“ uvedl náměstek hejtmana Libor Joukl a dodal, že peněžní cena ve výši 25 000, 15 000 a 10 000 korun by měla motivovat školy k podpoře dopravní výchovy.

 

I. kategorie (mladší)

pořadí

škola

1.

ZŠ Světlá nad Sázavou

2.

ZŠ a MŠ Černovice

3.

ZŠ Třebíč, Týnská

4.

ZŠ a MŠ Osová Bítýška

5.

ZŠ Humpolec, Hradská

6.

ZŠ Rozsochy

7.

ZŠ Stonařov

8.

ZŠ Vícenice u Náměště nad Oslavou

9.

ZŠ T. G. Masaryka, Moravské Budějovice

10.

ZŠ a MŠ Polnička

 

II. kategorie (starší)

pořadí

škola

1.

ZŠ a MŠ Osová Bítýška

2.

ZŠ Světlá nad Sázavou

3.

ZŠ Humpolec, Hálkova

4.

ZŠ a MŠ Lukavec

5.

ZŠ a MŠ Třebíč, Bartuškova

6.

ZŠ T.G .Masaryka, Moravské Budějovice

7.

ZŠ Jihlava, Havlíčkova

8.

ZŠ a MŠ Polnička

9.

ZŠ Náměšť nad Oslavou, Komenského

10.

ZŠ T. G. Masaryka, Bystřice nad Pernštejnem

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 5.6.2014 / 5.6.2014 | Zveřejnit od: 5.6.2014

Počet návštěv: 5313
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek