Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

V sídle Kraje Vysočina se uskutečnila odpadářská konference příkladů dobré praxe

V sídle Kraje Vysočina se uskutečnila odpadářská konference příkladů dobré praxe
Kongresový sál sídla Kraje Vysočina včera zaplnilo na 120 zástupců samospráv, úředníků odpadového hospodářství obcí, školních koordinátorů a realizátorů ekologické výchovy. Všichni se účastnili druhého ročníku konference zaměřené na příklady dobré praxe z oblastí předcházení vzniku odpadů a využití vytříděných odpadů.
 

 
 

V předsálí kongresového sálu účastníky konference uvítala výstava mapující deset let projektu kraje na úklid odpadků podél silnic s názvem Čistá Vysočina a nová kolekce recyklované módy střední uměleckoprůmyslové školy z Helenína. Vedle „domácích“ se o své zkušenosti přijeli podělit i zástupci z okolních krajů a z kolektivních systémů, se kterými kraj dlouhodobě spolupracuje. Po představení prvního bezobalového obchodu v Jihlavě zazněly tipy na snadné vyhledávání opraváře prostřednictvím webového portálu Opravárna a na zapojení široké veřejnosti do zpětného odběru elektrospotřebičů a baterií. Inspirující byly informace o re-use systémech města Brna nebo kompostování potravinových zbytků ve školních jídelnách v Pardubicích. Možnosti třídění bioodpadu v místě jeho vzniku doplnila prezentace o mobilním třídění odpadů na festivalech.

 

Odpoledním blok začal přehlídkou vzdělávacích aktivit pro školy. Poté zástupce České zemědělské univerzity přednesl závěry ze studie environmentálního přínosu využívání recyklovaného dřeva při výrobě aglomerovaných materiálů. Jednotlivé firmy představily mechanismy zpracování vytříděného papíru, nápojových kartonů, autoskel i paletu výrobků vyrobených z těchto recyklovaných materiálů - od proložek na vajíčka, po stavební desky z nápojových kartonů. Na závěr konference zazněla informace o aktuálně vyhlášeném dotačním programu kraje s názvem Odpady 2018.

 

Konference naplňuje cíle Programu na předcházení vzniku odpadů i Plánu odpadového hospodářství Kraje Vysočina pro období 2016 až 2025 v oblasti vzdělávacích aktivit.

 

  •  Eva Navrátilová, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • V sídle Kraje Vysočina se uskutečnila odpadářská konference příkladů dobré praxe
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 11.4.2018 / 11.4.2018

Počet návštěv: 3157
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek