Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu


 

V sídle kraje se sešli aktéři projektu Tvorba systému sociálně zdravotního pomezí

V sídle kraje se sešli aktéři projektu Tvorba systému sociálně zdravotní pomezí
Kraj Vysočina od dubna letošního roku aktivně pracuje na projektu Tvorba systému sociálně zdravotního pomezí, který má zcela zásadně změnit pohled na poskytování dlouhodobé péče. Funkční propojení obou oblastí by mělo pomoci komplexně zajistit jak sociální tak i zdravotní potřeby klientů, a to zejména seniorů. Na začátku tohoto týdne se v sídle kraje sešla většina zapojených spolupracovníků projektu – koordinátoři pomoci v krajských nemocnicích, koordinátoři pomoci z obcí, krajský koordinátor pomoci a odborní pracovníci projektu – aby společně diskutovali témata, která se v oblasti sociálně zdravotního pomezí objevují.
 

 
 

Zastupitelským sálem rezonovala nutnost vzájemné spolupráce, multidisciplinárního přístupu, potřeba řešet situaci klientů a pacientů komplexně a v otevřeném dialogu. Zapojení pracovníci sdíleli své praktické zkušenosti, stejně tak pojmenovali bariéry a nedostatky v péči o klienty. „Často se setkáváme s případy, že senior po úrazu nebo rychlém zhoršení nemoci není schopen se vrátit z nemocnice do domácího prostředí. Pacient nebo jeho rodina nemá v tu chvíli informace o navazujících službách, není zcela jasné, kdy je tato osoba ještě pacientem a kdy už potenciálním klientem sociální služby. Neexistuje prozatím provázanost těchto dvou oblastí, a to chceme v našem kraji změnit,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek. 


Cílem projektu Tvorba systému sociálně zdravotního pomezí v Kraji Vysočina je systémová změna v obsahu a distribuci služeb sociálně zdravotního pomezí v regionu. Připravuje se nový pilotní model poskytování dlouhodobé péče, a to za pomoci krajského koordinátora a regionálních koordinátorů pomoci za účelem zvýšení kvality života klientů sociálně zdravotního pomezí. První výstupy a hodnocení projektu by mohl mít kraj k dispozici už v září letošního roku.  • Erika Volavková, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz  
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • V sídle kraje se sešli aktéři projektu Tvorba systému sociálně zdravotní pomezí
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 1.7.2020 / 1.7.2020

Počet návštěv: 1351
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek