Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

V sídle kraje je k vidění další ze série výstav o lesním hospodářství

V sídle kraje je k vidění další ze série výstav o lesním hospodářství
V kongresové budově sídla Kraje Vysočina dnes začala výstava věnující se těžbě hospodářských lesů na Vysočině. Přehled 18 informačních panelů tak navazuje na předchozí výstavy zaměřené na zakládání a následně na výchovu lesních porostů. Výstava potrvá až do konce května a poté bude putovat po vybraných středních školách v regionu.
 

 
 

„Vysočina se dlouhodobě prezentuje jako čistý kraj, k čemuž velkou měrou přispívá právě i rozloha lesních porostů. V mezikrajském srovnání poskytuje krajská samospráva nejvíce dotací na hospodaření v lesích a v ročním objemu to představuje asi 25 milionů korun,“ uvedl na vernisáži výstavy radní pro oblast lesního hospodářství Zdeněk Chlád. Jednotlivé vystavené panely zachycují například vývoj těžební techniky, popisují jednotlivé druhy těžby a terénních typů a velké část je věnována dopravě vytěžené suroviny. Výstava tak vytváří ucelený přehled od provedení těžby přes přibližování dříví na skládky dřeva až po dopravu dříví k jejich zpracovatelům.

 

Kraj Vysočina patří k regionům s velkým zastoupením lesů, které pokrývají 1/3 jeho území, což představuje přibližně 202 tisíc hektarů.  Téměř 40 % lesů vlastní Lesy České republiky, důležité zastoupení mají také obecní lesy a lesní družstva. Hospodářské lesy s převažující produkční funkcí zaujímají asi 93 % lesních porostů, zbytek tvoří lesy zvláštního určení jako například zvláště chráněná území, pásma ochrany vod, a také lesy ochranné na strmých svazích nebo skalách. Celková zásoba dřeva v lesích v Kraji Vysočina je více než 64 milionů m3.

 

 

  • Jiří Bartoš, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: bartos.j@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 6.5.2014 / 6.5.2014

Počet návštěv: 4386
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek