Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

V roce 2020 bude k dispozici nový grantový program Fondu Vysočiny na vybavení stomatologických ordinací

V roce 2020 bude k dispozici nový grantový program Fondu Vysočiny na vybavení stomatologických ordinací
Mezi grantovými programy Fondu Vysočiny se na jaře 2020 objeví novinka – titul na podporu zajištění stomatologické péče. A to i přesto, že zajistit služby stomatologů je povinností především zdravotních pojišťoven, které od svých klientů vybírají zdravotní pojištění a garantují jeho dostupnost. „Nabídka krajské finanční spoluúčasti na zajištění ordinace je určena městům nebo sdružení obcí, výhodnější podmínky získají ty do 10 tisíc obyvatel. Podmínkou je zajištění nového nebo navazujícího poskytovatele zdravotních služeb v oboru zubní lékařství v příslušné oblasti na dobu minimálně pěti let,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný. Vedení Kraje Vysočina je připraveno příští rok rozdělit mezi obce až 1,5 miliónu korun, kdy na jednu ordinaci může obec získat až 300 tisíc korun.
 

 
 

Nedostatek zubních lékařů je celorepublikový problém. Mladí lékaři registrují podstatně menší počet klientů, než jejich starší kolegové, tím se problém neošetřených pacientů stále navyšuje. MZ ČR vydalo dne 10. září 2019 tiskovou zprávu o dosažení průlomové dohody o větší dostupnosti stomatologické péče na základě vyšších úhrad péče zdravotními pojišťovnami. Lékaři celkově poukazují na to, že se jim nevyplácí pracovat na pojišťovnu a především ošetřovat dětské pacienty. Právě navýšení úhrad za dětské pacienty by mělo přispět ke zlepšení péče.

 

V současné době má na území Kraje Vysočina registraci 251 poskytovatelů zdravotních služeb v oboru zubní lékařství. Je třeba upozornit, že mezi nimi figurují i kliniky nebo ordinace, které zaměstnávají několik specialistů najednou (např. Artdent Jihlava, Stomatologické centrum Třebíč/ Jihlava, ...). Informace o jednotlivých úvazcích mají zdravotní pojišťovny, které uzavírají smlouvu s konkrétním poskytovatelem.     


  • David Talpa, odbor zdravotnictví
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.10.2019 / 17.10.2019

Počet návštěv: 2046
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies