Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

V regionu Jihovýchod už se opět schvalují evropské projekty

logo
Regionální rada Jihovýchod dnes uvolnila přidělování dotací z Regionálního operačního programu Jihovýchod. Peníze získá 28 projektů o celkovém objemu dotací přes 660 milionů korun. Zároveň se v regionu opět podepisují smlouvy schváleným projektům a vyhlašují nové možnosti podpory pro zájemce v regionu Jihovýchod.
 

 
 

Výbor Regionální rady Jihovýchod v srpnu rozhodl o pozastavení sběru žádostí ve vyhlášených výzvách a podepisování smluv schválených projektů. Reagoval tím na srpnové rozhodnutí vlády, že stát nebude od roku 2011spolufinancovat projekty z regionálních operačních programů.

Intenzivním vyjednáváním hejtmanů pod vedením předsedy Asociace krajů ČR Michala Haška s premiérem a ministrem financí bylo dojednáno, že 7,5% ze státního rozpočtu bude v příštích letech vyplaceno alespoň již schváleným projektům. Projekty krajů a jeho organizací žel tyto prostředky neobdrží, kraje budou muset zvýšit své financování na dvojnásobek.

 

Dohodou s vládou pominuly důvody, které bránily poskytnutí dotace, a tak Výbor Regionální rady schválil projekty v oblasti rozvoje dopravy, služeb v cestovním ruchu a rozvoje měst. V budoucnu se obyvatelé Jihomoravského kraje mohou těšit na nový průtah Lužicí a Těšany nebo nový most v Domašově. Děti v Jihlavě si užijí nových dětských hřišť. Z hvězdárny a planetária Mikuláše Koperníka v Brně vznikne unikátní multivizuální moderní centrum s novými přednáškovými sály a interaktivními expozicemi.

 

Výbor Regionální rady rozhodl o vyhlášení nových výzev v oblasti cestovního ruchu. Od listopadu úřad začne přijímat žádosti na projekty turistických atraktivit (skanzenů, zoologických zahrad či muzeí), na zpřístupnění národních kulturních památek nebo značení a úpravy cyklotras, výstavbu turistických tras a naučných stezek. O dotaci mohou žádat obce, kraje, nestátní neziskové organizace i malí a střední podnikatelé.

„Projekty, které budou podpořeny v nových výzvách, už musí počítat s větší finanční zátěží na spolufinancování ve výši 15 - 50% podle typu projektu,“ dodala Marta Sargánková, ředitelka Úřadu Regionální rady Jihovýchod.

 

Převzato: z ROPJihovýchod

 

 • tisk@kr-vysocina.cz

 • Více informací:
  Ing. Kateřina Kurková

  vedoucí oddělení publicity a technické pomoci

  Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod

   tel.: 532 193 544

  e-mail: kurkova@jihovychod.cz

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 3.11.2010 / 3.11.2010

Počet návštěv: 7947
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies