Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

V přeshraničním programu Rakousko – Česká republika byl schválen vědecký projekt z Vysočiny za více než 4 milióny Kč

V přeshraničním programu Rakousko – Česká republika byl schválen vědecký projekt z Vysočiny za více než 4 milióny Kč
V dolnorakouském Poysdorfu se v minulém týdnu konalo zasedání 13. Monitorovacího výboru Operačního programu Rakousko – Česká republika 2007-2013. Jedním z cílů tohoto jednání bylo i schvalování projektových záměrů s přeshraničním dopadem. Celkem bylo přijato šest projektů v celkové výši 3,28 miliónů €. „Z Kraje Vysočina získal podporu projekt s pracovním názvem Nanolith, ve kterém je vedoucím partnerem Centrum excelence Telč (CET), pracoviště Ústavu teoretické a aplikované mechaniky Akademie věd České republiky. Cílem tohoto výzkumného projektu je najít a odzkoušet možnosti ochrany historických objektů zhotovených z litavských vápenců, které byly těženy a hojně využívány právě v příhraničních oblastech Vysočiny, jižní Moravy a Dolního Rakouska.“ uvedl Martin Hyský, krajský radní pro oblast regionálního rozvoje .
 

 
 

Na projektu budou spolupracovat odborní pracovníci z CET s kolegy z Fakulty restaurování Univerzity Pardubice a Institutu pro umění a technologie Univerzity užitého umění ve Vídni. „Projekt Nanolith nejen že přispěje k ochraně památek v našem regionu, ale měl by zahájit další úspěšnou spolupráci mezi Centrem excelence v Telči a vědeckými pracovišti a univerzitami z Rakouska,“ dodal Martin Hyský.

 

Od roku 2008 byly v programu přeshraniční spolupráce Rakousko – Česká republika navázány pro Kraj Vysočina finanční prostředky z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) ve výši 14,8 miliónů €. V současné době je celková alokace programu téměř vyčerpána, ale díky nedočerpaným dotacím z některých projektů je možné předkládat projektové žádosti i v další výzvě, která končí 16. září 2013. Projektové záměry je vhodné konzultovat s příslušnými regionálními subjekty jednotlivých partnerů projektu. Kontakty na konzultační místa regionálních subjektů spolu s potřebnými informacemi o programu naleznete na www.at-cz.eu.

 

 

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 546, e-mail: frysova.i@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • V přeshraničním programu Rakousko – Česká republika byl schválen vědecký projekt z Vysočiny za více než 4 milióny Kč
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 10.7.2013 / 10.7.2013

Počet návštěv: 5289
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek