Cesta: Titulní stránka > Počin roku


 

V okolí Budišova se konal další polní den

V okolí Budišova se konal další polní den
V závěru minulého týdnu se uskutečnil další polní den, tentokrát nedaleko obce Rohy u Budišova na pozemcích, které obhospodařuje Zemědělské družstvo Budišov. Polní den pořádal Krajský úřad Kraje Vysočina ve spolupráci se Zemědělským výzkumem, spol. s r.o. Troubsko a byl zaměřen na půdoochranné technologie v porostech kukuřice. Zemědělská veřejnost měla možnost se seznámit se šesti variantami pěstování kukuřice na erozně ohroženém pozemku.
 

 
 

Zdeněk Chlád, radní pro oblast životního prostředí a zemědělství uvedl: „Erozi nelze stoprocentně zabránit, ale lze zemědělsky hospodařit takovým způsobem, který je šetrný k zemědělské půdě a vodním zdrojům. Pokusy byly založeny v povodí řeky Jihlavy, kde byla zpracována studie Jakostní model povodí Jihlavy nad vodním dílem Dalešice, na jednotlivých pokusech můžeme vidět, že i na erozně ohrožených pozemcích lze hospodařit efektivně.“ Zdeněk Chlád zároveň na místě slíbil, že Kraj Vysočina respektive krajský odbor životního prostředí a zemědělství bude i nadále věnovat této problematice patřičnou pozornost a bude v otázkách ochrany zemědělské půdy aktivní.

 

 

  • Jitka Merunková, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: merunkova.j@kr-vysocina.cz
 

V okolí Budišova se konal další polní den

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.6.2014 / 23.6.2014

Počet návštěv: 8984
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek