Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

V regionu začala druhá část projektu energeticky úsporný kraj

Ilustrační foto
Další etapa projektu energeticky úsporného kraje, který Kraj Vysočina odstartoval před dvěma lety podpisem memoranda se společností E.ON, se zaměří na možnosti alternativní mobility. Především pak na možnosti pohonu aut na stlačený zemní plyn – CNG. V rámci projektu Vysočina šetří energii si mohou všechny příspěvkové organizace Kraje Vysočina nechat zdarma analyzovat celý vozový park a spočítat si možné úspory, pokud budou mít do budoucna zájem využívat jako palivo CNG.
 

 
 

Snadný způsob vyplnění formuláře na analytickém portálu představili zástupcům dvou desítek organizací pracovníci společnosti E.ON, která je partnerem projektu Vysočina šetří energii. Webové stránky projektu přinášejí kompletní informace o používání CNG a snadnou kalkulačku úspor.  „Veřejná správa se řídí několika hlavními zásadami. My všichni musíme mimo jiné svědomitě přistupovat k veřejným rozpočtům a stejně tak k životnímu prostředí. V oblasti dopravy leží doslova na dosah ruky řešení, které nám všem umožní dosáhnout hmatatelných výsledků jak v úsporách financí, tak v ekologii, a to je důvod, proč chceme naše organizace zapojit do analýzy úspor,“ řekl na úvod setkání radní Kraje Vysočina Martin Hyský.

 

Kraj Vysočina je prvním, který v takovém rozsahu umožní svým organizacím analýzu úspor při využití alternativních paliv. Evropská unie v takzvané Bílé knize dopravní politiky už před lety jasně definovala cíle ve snižování škodlivých emisí a snížení závislosti na jednom druhu paliva. V České republice se tato strategie projevila ve snížené spotřební dani právě u CNG. Vláda České republiky dále už v roce 2005 v usnesení nazvaném „Program podpory alternativních paliv v dopravě“ vyjádřila vůli jít cestou podpory vozidel na plynový pohon a následně v roce 2008 usnesením „Program obměny vozového parku veřejné správy za ‚ekologicky přátelská‘ vozidla“ velice pádně dala najevo, že veřejná správa má být tím, kdo o šetření jak financí, tak životního prostředí nejenom mluví, ale i podle toho koná. To se bohužel nenaplnilo.

 

 

 

V regionu začala druhá část projektu energeticky úsporný kraj

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • V regionu začala druhá část projektu energeticky úsporný kraj
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.6.2014 / 23.6.2014

Počet návštěv: 7429
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek