Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

V Nemocnici Jihlava začala fungovat ambulance genetického rizika

stetoskop
Od 1. května začala v jihlavské nemocnici fungovat nová ambulance. „Ambulance genetického rizika při onkologickém oddělení se zabývá vyhledáváním a sledováním zdravých osob se zvýšeným rizikem dědičně podmíněného nádorového onemocnění. Pracovníci ambulance zprostředkují rizikovým osobám kontakt se specialistou genetikem, provádějí kontroly a předepsaná vyšetření, jejichž cílem je záchyt případného nádorového bujení v samém začátku,“ uvedl primář Onkologického oddělení Nemocnice Jihlava Lubomír Slavíček.
 

 
 

Rozšíření služeb onkologického oddělení má za cíl snížit riziko onemocnění nádorem, zachytit nádor v počátečním stadiu a zabránit úmrtnosti v důsledku jeho neodhaleného bujení. Zahrnutím skupiny obyvatel s nepříznivou rodinnou anamnézou do systému preventivních prohlídek s využitím moderně technicky vybaveného pracoviště chtějí odborníci na Onkologickém oddělení Nemocnice Jihlava dále zlepšovat dobře fungující regionální péči o pacienty.

 

Vyšetření jsou dostupná každému, kdo má zájem dozvědět se více o svém riziku onemocnění. Ambulance genetického rizika je umístěna v prostorách příjmové ambulance onkologického oddělení v přízemí interního pavilonu. K vyšetření je možné se objednat kterýkoliv pracovní den buď telefonicky na čísle 567 157 377 nebo na e-mailové adrese holubkoval@nemji.cz. „Objednat se může každý, kdo má podezření na zvýšený nebo neobvyklý výskyt nádorových onemocnění v rodině. Vyšetření může být provedeno na základě doporučení ošetřujícího praktického lékaře, lékaře-specialisty, ale i bez nich,“ doplnil primář Lubomír Slavíček.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • V Nemocnici Jihlava začala fungovat ambulance genetického rizika
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.5.2009 / 28.5.2009

Počet návštěv: 24963
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek