Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

V Koněšíně se v pátek uskutečnilo Krajské shromáždění Sdružení místních samospráv ČR

V pátek 13. října 2017 se v Koněšíně uskutečnilo Krajské shromáždění SMS ČR Kraje Vysočina. Setkání bylo zaměřené na aktuální otázky týkající se fungování a rozvoje obcí a měst na krajské i celostátní úrovni. Prezentovány byly mimo jiné zkušenosti z realizace místní Agendy 21, a to zejména zavádění udržitelného rozvoje a podpory zdraví na úrovni obcí 1. typu. Akce se konala pod záštitou náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro regionální rozvoj a územního plánování Mgr. Pavla Pacala. Ten také setkání zahájil prezentací aktuální podpory obcím ze strany kraje a to jak z dosavadních krajských titulů vyhlašovaných z Fondu Vysočiny, tak i Programu obnovy venkova Kraje Vysočina.
 

 
 

„Snahou kraje je, aby požadavky nejmenších obcí nezůstaly opomenuty. I proto byl vloni například poprvé vyhlášen Krajem Vysočina dotační program na podporu vesnických prodejen pro zachování obslužnosti venkova“, uvedl Pavel Pacal.

Jan Sedláček, místopředseda Sdružení místních samospráv ČR, představil aktuální informace z činnosti sdružení (mezi aktuálně řešená témata patří problematika dopadu obecného nařízení o ochraně osobních údajů GDPR, budování místních komunikací, placení poplatků OSA, ...) a projekt Podpora vzdělávání volených zástupců obcí 1. typu, v rámci kterého bude podporováno zvýšení znalostí a dovedností volených zástupců, zlepšení jejich orientace v legislativě a vytvoření podmínek pro jejich kvalitní a efektivní práci. Mělo by tak dojít k vytvoření a ověření pro ně doposud nedostupného uceleného systému vzdělávání. Součástí projektu je i vybudování systému právního poradenství pro obce a to i pro nečleny sdružení.


V rámci jednání byly rovněž představeny aktuální informace ze Zdravého Kraje Vysočina, který se místní Agendou zabývá již od roku 2004. Aktuálně je v Kraji podporována činnost 45 municipalit, 14 neziskových organizací a 51 škol, které jsou v Národní síti Zdravých škol.  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 17.10.2017 / 17.10.2017

Počet návštěv: 2183
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek