Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

V Lukavci otevřeli nové centrum sociálních služeb

V Lukavci otevřeli nové centrum sociálních služeb
Po roce a půl intenzivních stavebních prací vznikl v Lukavci komplex sociálních služeb. Projekt byl podpořen a spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Jihovýchod. Celkové náklady projektu činí 19,5 mil. Kč, z nichž 92,5 %, tedy téměř 18 mil. Kč, bylo pokryto z evropské dotace.Provoz objektu zajišťuje příspěvková organizace městyse Lukavec - Centrum sociálních služeb LADA Lukavec.
 

 
 

Nově vzniklá organizace se zaměřuje na osoby s mentálním a kombinovaným postižením. Začne poskytovat odlehčovací služby pobytové, ambulantní i terénní postiženým, kteří dostávají péči v jejich přirozeném sociálním prostředím. Dočasným převzetím péče o tyto osoby umožní centrum pečujícím rodinám si odpočinout a poskytne jim čas k řešení osobních záležitostí.

 

„Cílem odlehčovací služby v našem centru sociálních služeb je krátkodobá podpora a pomoc rodinám pečujícím o osoby s postižením. Klientům zajistíme potřebnou odbornou péči v době, kdy se rodiny nemohou o své příbuzné starat. Celý komplex sociálního zařízení bude dostupný i místním seniorům,“ dodal František Pinkas, starosta městyse.

 

 „Městys Lukavec realizací tohoto projektu vhodně využil opuštěné budovy školní jídelny i školní družiny a zřízením příspěvkové organizace tak podpořil sociální služby nejen v obci, ale i v celém regionu“ uvedl po návštěvě městyse Lukavec Jiří Běhounek,  hejtman kraje Vysočina.

 

 

 

 

V Lukavci otevřeli nové centrum sociálních služeb

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • V Lukavci otevřeli nové centrum sociálních služeb
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 28.1.2011 / 28.1.2011

Počet návštěv: 22810
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek