Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma


 

V listopadu se v Jihlavě otevře nová školka pro padesátku dětí

V listopadu se v Jihlavě otevře nová školka pro padesátku dětí
Kraj Vysočina pomohl v Jihlavě vybudovat novou mateřskou školu. Prostory pro předškoláky s kapacitou padesáti míst jsou umístěny v budově Domova mládeže v ulici Na Stoupách v Jihlavě. Z řizovatelské kompetence standardně přechází na město Jihlava s tím, že provoz zahájí už 10. listopadu 2011. Nové předškolní zařízení s názvem Pohádka nabídne rodičům s dětmi dvě třídy, hernu spojenou se spacím prostorem, sociální zařízení a přípravnou jídel. „Realizace projektu trvala tři měsíce. Náklady se vyšplhaly k sedmi miliónům korun a byly kryty v plné výši z rozpočtu Kraje Vysočina,“ uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku.
 

 
 

Moderní prostory vznikly přebudováním několika pokojů ve třetím podlaží  krajského internátu. Součástí areálu mateřské školy je nové volejbalové hřiště s umělým povrchem a hracími prvky. Vzniklo na zahradě sousedící Obchodní akademie. Stravování pro předškoláky zajistí stávající jídelna, která je součástí Domova mládeže.  Střední škola obchodu a služeb Jihlava tak velice pružně reagovala na klesající počty studentů a našla pro zatím volné prostory využití. Pomůže tak uspokojit poptávku rodičů po dalších a dalších místech v mateřských školkách na území krajského města. 

 

Více informací a fotky z průběhu přestavby naleznete na stránkách:
http://www.msdemlova.cz/materska-skola-pohadka.html 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • V listopadu se v Jihlavě otevře nová školka pro padesátku dětí
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 27.10.2011 / 27.10.2011

Počet návštěv: 18050
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek