Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

V letošním ročníku soutěže Stavba Vysočiny dominovaly krajské projekty

DpS Havlíčkův Brod
Šest investičních akcí reprezentovalo v letošním roce investorské aktivity kraje Vysočina v soutěži Stavba roku. Čtyři ocenění odborné poroty pro krajské stavby svědčí o kvalitě projektů a profesionálně odvedené práci na krajských zakázkách. Cenu hejtmana letos obdržela za svou architektonickou podobu a stavební provedení nástavba administrativního zázemí firmy DAFE-PLAST Jihlava.
 

 
 

V kategorii stavby dopravní, inženýrské a vodohospodářské se stala prestižní stavbou krajská silnice II/360 Oslavička – obchvat, 2. stavba. "Silniční novostavba řešící mimoúrovňové křížení s tratí ČD a novým vedením tělesa silnice má pozoruhodným způsobem řešeny mostní objekty a vysoký skalní zářez včetně stylově provedené zárubní zdi z místního materiálu," uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl. Ve stejné kategorii bylo čestné uznání předáno také pro silnici II/353 Bohdalov - obchvat. „V obou případech se kraji Vysočina podařilo stavby spolufinancovat z prostředků ROP Jihovýchod,“ doplnil Radek Handa z krajského odboru dopravy a silničního hospodářství.

 

V kategorii rekonstrukce a obnova opět porota rozhodla ve prospěch kraje Vysočina. Za čestným uznáním pro rekonstrukci Muzea Vysočiny Třebíč, resp. vybudování zpřístupněných depozitářů, je současné využití bývalých prostor školy pro zřízení depozitáře muzea, včetně prostoru pro odbornou veřejnost s důrazem na speciálně elektronicky řízenou klimatizaci a náročnou technologii pro archivaci. Druhé čestné uznání pro Rekonstrukci pavilonu „A“ nemocnice Havlíčkův Brod pro sociální účely za sebou skrývá ohleduplnou rekonstrukci, která ve své podstatě zachránila původní objekt. Ten architektonicky zapadá do stávajícího areálu nemocnice Havlíčkův Brod.

 

Soutěž pořádá Stavební sdružení Vysočina se Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a krajem. Její součástí bylo také studentské klání o nejlepší projekt na bytový dům v Přibyslavi. Odborná porota nejvýše postavila projekt Michala Prudka ze Střední školy stavební Třebíč.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • V letošním ročníku soutěže Stavba Vysočiny dominovaly krajské projekty
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.6.2010 / 16.6.2010

Počet návštěv: 8904
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek