Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

V letošním roce k pacientům na Vysočině vyjede sedm nových sanitek

V letošním roce k pacientům na Vysočině vyjede sedm nových sanitek
Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina v letošním roce obnoví a
rozšíří vozový park o sedm nových sanitních vozů za 14 miliónů korun. Vedení záchranky počítá s tím, že nové sanitky přidělí i do letos vybudovaných výjezdových základen v Jemnici, Přibyslavi a Velké Bíteši.
 

 
 

„Čtyři ze sedmi vozidel použijeme na obnovu vozového parku. Pro Jihlavsko a Pelhřimovsko připadne na každou oblast po jednom vozidle, na Třebíčsko dvě vozidla a zbylé tři sanitky umístíme na nově vybudovaná stanoviště Záchranné zdravotnické služby v Jemnici, Přibyslavi a Velké Bíteši.“ řekla Vladislava Filová ředitelka Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina.

 

V uplynulých třech letech se pohybovala obměna vozového parku Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina mezi pěti až sedmi novými vozidly za rok. V současné době záchranka disponuje 51 sanitními vozy umístěnými na 19 výjezdových stanovištích. Těch, vyrobených před rokem 2006 je 55 procent.

 

„Při výběru vozidel klademe důraz na jejich obratnost a prostupnost terénem. Jelikož je zima na Vysočině srovnatelná s horskými oblastmi, tak je nezbytný náhon obou náprav. V letošním roce se stala dalším požadavkem klimatizace ambulantního prostoru vozidla pro zvýšení komfortu pacienta a zasahující posádky,“ doplnila Vladislava Filová.

 

„Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina v posledních letech trvale investuje nejen do obnovy vozového parku, ale také do nového přístrojového a zdravotnického vybavení. Jako jedna z mála v České republice má například ve všech výjezdových vozech nainstalovány počítačové tablet systémy- počítače s dotykovou obrazovkou, který kromě zdokonalení administrativy, komunikace s operačním střediskem, zaznamenávání aktuálních dat o pacientovi a vytváření zásahové databáze obsahuje i GPS navigaci,“ zdůraznil Jiří Běhounek hejtman kraje Vysočina.

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 15.7.2010 / 15.7.2010

Počet návštěv: 19755
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek