Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

V krajském kole Logické olympiády v Kraji Vysočina se utkalo 150 soutěžících

Logická olympiáda
Na 150 nejúspěšnějších regionálních řešitelů se o prvním listopadovém pátku sjelo na gymnázium v Havlíčkově Brodě, aby absolvovali krajské kolo 9. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Všichni obstáli v tvrdé konkurenci téměř tří tisíc soutěžících z celého Kraje Vysočina.
 

 
 

V kategorii A nad celkem 767 soutěžícími z prvního stupně základních škol zvítězila Radka Váchová z humpolecké ZŠ Hálkova. První místo mezi 1496 žáky druhého stupně základních škol soutěžícími v kategorii B si vybojoval Matěj Macek z Gymnázia Třebíč. A Matěj Doležálek z Gymnázia dr. A. Hrdličky v Humpolci na své cestě k vítězství v kategorii C překonal 521 soutěžících ze středních škol Kraje Vysočina.

Ve svém zápolení budou vítězové pokračovat v celostátním kole v pondělí 28. listopadu už tradičně v Míčovně Pražského hradu. Soutěž celostátně podporuje Nadací The Kellner Family Foundation a škola Open Gate, krajské kolo podpořil tradičně také Kraj Vysočina.


Obliba Logické olympiády stále vzrůstá. Počet registrovaných soutěžících se každoročně zvyšuje o několik tisíc. Letos se přihlásilo rekordních 61 451 dětí z 2 902 škol z celé České republiky. „V soutěži nerozhodují naučené znalosti, ale přirozené rozumové schopnosti, a proto se soutěže mohou účastnit děti už od tří let až po středoškoláky,“ vysvětluje předseda Mensy Petr Mazal. „Soutěž má za cíl jak odhalovat skryté talenty a pěstovat v žácích samostatné a kreativní myšlení, tak upozorňovat veřejnost na to, že tento typ myšlení je prospěšný celé společnosti a měla by mu být věnována náležitá pozornost,“ doplnila krajská koordinátorka soutěže Zuzana Šimůnková z Gymnázia Havlíčkův Brod, která také zastupuje Mensu a pedagogy v krajské koordinační skupině pro podporu nadání.


Reprezentanti našeho kraje každoročně bodují i ve finále, ovšem i samotné zápolení v prostředí Pražského hradu je pro děti velkým zážitkem. „Je zajímavé sledovat, jakého posunu během let v naší soutěži jednotlivé děti dosáhly. Například Ondřej Med z Jihlavy, který kdysi zvítězil v kraji i mezi nejmladšími, v minulém roce obsadil druhé místo ve finále kategorie B pro 2. stupeň ZŠ. Letos - už v nejstarší věkové kategorii – z druhého místa v kraji opět postupuje do finále,“ připomíná Zuzana Šimůnková.


Mensa je mezinárodní nevládní organizace založená roku 1946 v Oxfordu, která sdružuje lidi s IQ mezi horními dvěma procenty populace. Česká pobočka Mensy letos slaví 25 let a nyní má více než 4 500 členů. Zabývá se mimo jiné vzděláváním dětí, podporuje rozvoj nadaných dětí po celé republice, organizuje Logickou olympiádu, zřizuje Kluby nadaných dětí, provádí testování IQ veřejnosti, pořádá letní tábory a jiné akce pro děti a jako jediná Mensa na světě zřizuje vlastní Mensa gymnázium – osmileté gymnázium pro nadané studenty.


Kategorie B

  • Více informací Zuzana Šimůnková, krajská koordinátorka Logické olympiády, tel.: 602 101 203, e-mail: zuzana.simunkova@mensa.cz
 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 10.11.2016 / 10.11.2016

Počet návštěv: 3843
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek