Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

V kraji začíná ojedinělá sběrová kampaň „Věnuj mobil“

mobilní telefon
Staré mobily pomohou dětem žijícím v náhradní péči
V průběhu měsíce října mají občané kraje Vysočina možnost zasláním svého starého mobilu podpořit třídění vysloužilých mobilních telefonů a zároveň pomoci dětem žijícím v adoptivních a pěstounských rodinách. Došlé funkční mobily budou repasovány a předány občanskému sdružení Pěstounské rodiny kraje Vysočina, nefunkční zrecyklovány. Akci „Věnuj mobil“ přichystala nezisková společnost ASEKOL, která se zabývá organizací sběru a recyklace vysloužilých elektrozařízení, ve spolupráci s krajem Vysočina a občanským sdružením Pěstounské rodiny kraje Vysočina. Poslat zdarma starý mobil mají lidé možnost v předplacených obálkách, které byly distribuovány do schránek spolu s říjnovým číslem měsíčníku Noviny kraje.
 

 
 

Díky sběrové kampani „Věnuj mobil“, která postupně putuje po různých místech republiky, se doposud k opětovnému využití do dětských domovů nebo k jiným potřebným dostalo přes 550 mobilních telefonů. Nyní i občané kraje Vysočina mají možnost zapojit se do projektu. „Podle statistik se v českých domácnostech nachází 5-8 milionů nepoužívaných mobilů, přitom z odevzdaných se recykluje pouhé jedno procento. Chceme dát lidem možnost poslat tyto telefony k recyklaci nebo jimi podpořit potřebné. Věříme, že se lidé na Vysočině ukáží jako zodpovědní a přispějí odesláním starého mobilu k dobré věci, “ řekl Zdeněk Ryšavý, radní kraje pro oblast životního prostředí.  „Mobilní telefon je dnes již neodmyslitelným vybavením každého mladého člověka a my jsme rádi, že i děti z námi podporovaných adoptivních a pěstounských rodin budou mít možnost, díky kampani „Věnuj mobil“, nějaký získat,“ řekla Monika Dietrichová, jednatelka občanského sdružení Pěstounské rodiny kraje Vysočina.

 

Obálku se starým telefonem stačí zdarma vhodit do poštovní schránky. „Lidé nemusí platit poštovné, snažíme se tak maximálně zjednodušit celý proces a tím občany motivovat k odeslání nepoužívaných starých mobilů, které jim leží doma v šuplíku. Pokud navíc na obálce vyplní předtištěné údaje a odešlou ji do 1. listopadu, automaticky se dostanou do slosování o hodnotné ceny, které se bude konat v polovině listopadu. Mohou vyhrát fotoaparát, navigaci do auta, nový mobil nebo třeba dobíjecí kupon na 500 korun, “ říká Jan Vrba ze společnosti ASEKOL.

 

I vysloužilé mobily, stejně jako všechny ostatní staré elektrospotřebiče, však mají svou hodnotu díky druhotným surovinám, které jsou v nich obsaženy. Z každého mobilního telefonu lze znovu využít až 80 % jeho hmotnosti, plasty tvoří 49 %, měď 15 %, cín 1 % a 1 % stříbro. Displej obsahující nebezpečné látky je ekologicky zlikvidován, kovy jsou předány do hutí a plasty převezmou zpracovatelé pro další použití.

 

Podpořit ochranu životního prostředí a poslat telefony zpět k recyklaci však bude možné i po skončení akce na Vysočině. O obálku si lidé mohou kdykoliv zdarma zažádat na stránkách www.venujmobil.cz.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.9.2010 / 30.9.2010

Počet návštěv: 23390
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies