Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

V Kraji Vysočina vznikl teritoriální pakt zaměstnanosti

Tento týden byla uzavřena dohoda o spolupráci v rámci Teritoriálního paktu zaměstnanosti Kraje Vysočina, jejímž hlavním cílem je vytvoření efektivní platformy spolupráce v oblasti zaměstnanosti a regionálního trhu práce. Signatáři dohody jsou Kraj Vysočina, Úřad práce ČR, Krajská hospodářská komora Kraje Vysočina, Českomoravská konfederace odborových svazů, Vysočina Education, školské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace Kraje Vysočina a Svaz průmyslu a dopravy.
 

 
 

„Uzavřením partnerství mezi výše uvedenými subjekty vzniká prostor pro spolupráci při vytváření a realizaci strategických aktivit v oblasti trhu práce a zaměstnanosti. Věřím, že nově vzniklá spolupráce napomůže rozvoji ekonomiky a zvýšení konkurenceschopnosti našeho kraje,“ uvedl Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro regionální rozvoj a územní plánování. 


Mezi hlavní oblasti spolupráce bude patřit kromě analytické a prognostické činnosti v oblasti zaměstnanosti či vývoje ekonomiky také např. problematika rozvoje lidských zdrojů, včetně školství, dalšího vzdělávání, rekvalifikací a celoživotního vzdělávání, dále kariérové poradenství, příprava koncepčních dokumentů v oblasti strategie zaměstnanosti, zefektivnění spolupráce veřejného, soukromého a neziskového sektoru a další. Signatáři budou rovněž usilovat o spolupráci s dalšími subjekty, které budou mít zájem aktivně se podílet na dosažení stanovených cílů a rovněž budou efektivně využívat možné dotační zdroje v programovacím období 2014 - 2020.

 

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina, Jihlava
    e-mail: frysova.i@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.6.2016 / 24.6.2016

Počet návštěv: 7846
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies