Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

V Kraji Vysočina přibylo 55 červených kontejnerů na vysloužilé elektro

Červený kontejner
Na Vysočině je k dispozici 214 červených kontejnerů určených pro stará elektrozařízení. Jen za letošek v našem kraji přibylo 55 míst, kam je možné odnést drobné elektrozařízení, jako jsou telefony, počítače, laptopy, elektrické nářadí i kuchyňské a koupelnové spotřebiče. Nebezpečný odpad je svezen na třídicí a zpracovatelské linky, kde je z 80 % využit.
 

 
 

„Staré elektro obsahuje látky s negativními účinky na lidské zdraví, jako je kadmium, rtuť, chrom a další. U baterií ve spotřebičích navíc hrozí riziko samovznícení,“ přibližuje nutnost elektroodpad třídit a neskladovat ho doma radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád.

 

Pokud se podobné materiály nerecyklují, mají velmi negativní dopad na životní prostředí. Například plast se rozkládá velmi pomalu a mění se na jedovaté látky. Doba rozkladu polystyrenu se odhaduje až na tisíce let a takový alobal se rozkládá od 150 do 500 let.

 

V Česku je rozmístěných na 2 552 kontejnerů a jen letos jich ve všech krajích přibylo 300. Více na www.cervenekontejnery.cz.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

  • Tisková zpráva připravena z podkladů společnosti ASEKOL a.s., která od roku 2005 provozuje kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 29.9.2016 / 29.9.2016

Počet návštěv: 6892
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek