Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

V Kadolci bylo otevřeno další transformované bydlení na Vysočině

Kadolec
Transformace Domova Kamélie Křižanov (bývalý ÚSP Křižanov) pokročila o další krok. Za účasti krajského radního Petra Krčála se v Kadolci o uplynulém víkendu otevíralo nové bydlení, které bylo v rámci tohoto procesu vybudováno. „Postaven tu byl dům pro 6 osob. Žít budou ve dvou domácnostech. V objektu bude poskytována služba domov se zvláštním režimem,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál. Kadolecká adresa bude v pořadí třetím místem, kde křižanovští klienti našli nový domov. Takřka rok již bydlí na nových adresách v Bystřici nad Pernštejnem a Velkém Meziříčí.
 

 
 

V Kadolci budou žít klienti s mentálním postižením v kombinaci s poruchou autistického spektra. „Změna prostředí se v jejich případě ukazuje jako velmi přínosná a žádoucí,“ říká ředitelka Domova Kamélie Silvie Tomšíková. Objekt je speciálně upraven, poskytována tu bude nepřetržitá péče. Vybudování nového bydlení přišlo na 11,7 miliónů korun. Většina nákladů byla hrazena z Integrovaného operačního programu.

 

V rámci druhé etapy transformace křižanovského domova bude ještě letos otevřeno bydlení v Osové Bítýšce a Křižanově. Během prozatímních dvou etap bylo postaveno celkem devět objektů, do kterých se postupně přestěhuje 56 lidí.

 

Proces transformace je podpořen z evropských fondů, z rozpočtu ministerstva práce a sociálních věcí a z rozpočtu Kraje Vysočina. Kromě ÚSP Křižanov byly do transformace na Vysočině zapojeny Domov bez zámku a Domov Jeřabina Pelhřimov. V jejich případě je už plně dokončena.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • V Kadolci bylo otevřeno další transformované bydlení na Vysočině
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.10.2015 / 27.10.2015

Počet návštěv: 5055
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek