Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

V jihlavském muzeu je živo i o prázdninách

Muzeum Vysočiny Jihlava
Doba prázdnin je pro muzea, galerie i všechny památkové objekty spojena s velkým zájmem návštěvníků. Muzeum Vysočiny Jihlava jim proto už pátým rokem vychází vstříc a po dobu letních prázdnin zavedlo každodenní otevírací dobu. „Až do konce srpna si návštěvníci mohou muzeum prohlédnout od pondělí do neděle, a to doslova od sklepa až po půdu. Za zhlédnutí stojí nejenom nové interaktivní expozice, ale i právě probíhající výstavy,“ uvádí ředitel muzea Karel Malý.
 

 
 

 Návštěvníci aktuálně prostřednictvím výstavy Zašlá sláva jihlavských plováren – Fotoalbum zavítají na místa, kam se chodili Jihlavané dříve osvěžit. Mohou si také vyzkoušet převlékací kabinku a podívat se skrze plot dírou po suku. Navštívit mohou také výstavu karikaturisty, kreslíře, malíře a řezbáře Pavla Matušky Usmívání a při průchodu prostorem arkád si připomenou 70. výročí od konce 2. světové války. Dozví se například o působení německých antifašistů na Jihlavsku a také o často tragickém osudu jejich celých rodin. V posledním patře se pak seznámí s historií péče o duševně nemocné na výstavě Příběh nemocné duše.

 

Muzeum Vysočiny Jihlava reaguje i na aktuální dění, a to formou zprostředkovávání rozmanitých setkání v rámci volného cyklu Dějiny na vlastní kůži. Na začátku července zemřel Sir Nicholas Winton, který vypravením osmi vlaků zachránil 669 dětí před holocaustem. Jako vzpomínku na tuto jedinečnou a přitom skromnou osobnost připravilo jihlavské muzeum na pátek 31. července 2015 open-air setkání. Od 19:30 se v parku Gustava Mahlera bude promítat dokument Síla lidskosti a uskuteční se také beseda s tehdy jedenáctiletým Asafem Auerbachem - jedním ze zachráněných Wintonových dětí. Poslední devátý vlak s 250 dětmi vyjel 1. září 1939, ale protože vypukla válka, byl vrácen zpět. Téměř žádné z dětí, které v něm cestovaly, nepřežilo nacistické koncentrační tábory a plynové komory. Muzeum Vysočiny Jihlava se ve spolupráci s UNICEF pokusí symbolicky tento vlak vypravit. Až do 1. září 2015 bude možné zakoupit jednu z 250 jízdenek, a pomoci tak aktuálně ohroženým dětem.

 

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 249, e-mail: kominova.j@kr-vysocina.cz 

Sir Nicholas Winton

 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 22.7.2015 / 22.7.2015

Počet návštěv: 7479
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies