Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

V Jihlavě budou soutěžit nevidomí s vodícími psy

vodící pes
V pátek 10. června se na Masarykově náměstí v Jihlavě uskuteční celostátní soutěž nevidomých s vodícími psy s názvem Pomoz mi najít cestu tmou. Akce se v krajském městě Vysočiny bude konat poprvé.
 

 
 
Projekt připravují studenti Soukromé vyšší odborné školy sociální Jihlava ve spolupráci s certifikovaným kynologickým poradcem pro výcvik a výchovu psů panem Milanem Dvořákem z Brna a Tyflem Vysočina. Záštitu nad akcí převzal Petr Krčál radní kraje Vysočina pro sociální oblast, multikulturní spolupráci a prevenci sociálně patologických jevů.

Akce je především zaměřena na soutěž nevidomých v chůzi s vodícími psy (která se dělí na dvě části, a to frekvenci zvládnutí stanovené trasy a poslušnost vodícího psa), ale také na rozšíření znalostí o problematice osob s vadami zraku a nevidomých. Doprovodný program bude zaměřen na seznámení žáků základních, vybraných středních škol a obyvatel Jihlavy s problematikou nevidomých. Účastníci akce si budou moci vyzkoušet práci s kompenzačními pomůckami, seznámit se s prezentací o výcviku vodících psů a také se budou moci zapojit do soutěží např. v chůzi po vytýčené trase s bílou holí, překážkovou dráhou s průvodcem, střelbou na cíl s klapkami na očích a do soutěží se zaměřením na využití smyslů – sluchu, hmatu, čichu. V případě zájmu jim bude zajištěna i prohlídka historickou částí našeho krajského města.

 

  • Andrea Šeredová, vedoucí projektu
    tel.: 604 153 783
    e-mail: andrea.seredova@svoss.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.5.2011 / 24.5.2011

Počet návštěv: 19485
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek