Cesta: Titulní stránka > Jan Tourek - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

V Humpolci začíná fungovat první PPP projekt v sociální oblasti v ČR. Do domova pro seniory se přestěhovali všichni klienti

DD HU
Klienti domova pro seniory v Humpolci se přestěhovali do nově postaveného SeniorCentra, které je prvním PPP projektem v oblasti sociální péče v České republice. Moderní domov vznikl díky partnerství veřejného a soukromého sektoru, Kraje Vysočina a skupiny SeneCura. Stavba trvala jeden a půl roku a postupně nabídne místo až 203 klientům. SeniorCentrum zaměstná více než 100 lidí z řad pečovatelek, pečovatelů, zdravotních sester, pracovnic a pracovníků úklidu, kuchařek, kuchařů a dalších.
 

 
 

Prvním obyvatelem nového SeniorCentra v Humpolci se stala paní Ludmila Dvořáková. „Jsem opravdu ráda, že jsem konečně tady. Všichni jsme se sem těšili. Jsme v novém prostředí. Každý má svou koupelnu, to je velké plus.  A hlavně se těšíme na to, že v tomto krásném prostředí budeme trávit společné chvíle. Myslím, že to bude opravdu radost,“ říká paní Ludmila, která nedávno oslavila 87. narozeniny. Z původního domova se do nového SeniorCentra již přestěhovalo všech celkem 126 klientů.

 

„Původní dvě dosluhující budovy domova pro seniory na ulici Lužická a Máchova nahradila díky tomuto projektu jedna moderní. Objekt bude po celou dobu trvání projektu ve vlastnictví Kraje Vysočina. Pro kraj je důležitý i fakt, že spolu s klienty přechází do nového komplexu i většina kmenových zaměstnanců,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Jan Tourek. Nový domov vznikl v rámci projektu PPP, tedy partnerství veřejného a soukromého sektoru, kdy zařízení patří Kraji Vysočina, ale skupina SeneCura, největší nestátní provozovatel pobytových sociálních služeb v Česku, nese náklady na jeho vybudování a závazek provozovat domov 25 let.

 

V citlivě navrženém, funkčním a logicky členěném čtyřpodlažním domově se nachází 55 jednolůžkových a 74 dvoulůžkových pokojů, každý s vlastním sociálním zařízením. „Pokoje jsou uspořádány formou domácností, kde společný prostor obývá skupina klientů, kteří se navzájem znají a mohou žít obdobně jako v přirozeném domácím prostředí,“ vysvětluje provozní ředitelka skupiny SeneCura Věra Husáková.

 

SeniorCentrum je kompletně bezbariérové, je vybaveno moderní kuchyní, prostornou jídelnou i odpovídajícím zázemím pro zaměstnance. Klienti zde mají k dispozici společenské místnosti, ergoterapeutickou místnost, fitness, vybavení pro terapie a masáže, kadeřnictví a kapli sv. Mikuláše. Součástí domova bude i terapeutická zahrada Memory Garden s nekonečnými cestami, které pomáhají k lepší orientaci klientů s demencí. Vznikne letos po demolici na místě sousedního objektu. SeneCura se stává také významným zaměstnavatelem, protože v domově najde práci přes sto zaměstnanců – pečovatelky, pečovatelé, zdravotní sestry, kuchařky, kuchaři a další personál.

 

SeniorCentrum Humpolec je po Telči a Chotěboři již třetím otevřeným domovem skupiny SeneCura na Vysočině, další vzniká ve Žďáru nad Sázavou. „Naše domovy se stávají komunitními centry v dané lokalitě, kdy podporujeme mezigenerační setkávání a rozvíjíme soužití klientů, obyvatel, příbuzných, dobrovolníků i zaměstnanců,“ popsala Věra Husáková, provozní ředitelka SeneCura.

 

DD HUDD HUDD HU

Převzato od SeneCura, www.senecura.cz (Zdroj foto: SeneCura)

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.3.2022 / 3.3.2022

Počet návštěv: 814
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies