Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

V helenínských školních dílnách tvoří zahraniční studenti

řemeslo
Tři zahraniční partneři kývli krajské Střední škole stavební Jihlava na společný projekt cílený na práci se znevýhodněnými žáky a hledání jejich uplatnění na trhu práce. Dvacítka studentů ze čtyř částí Evropy – z Jihlavy, finského Tampere, italského regionu Piemonte a britského Huntingdonu bude týden společně pracovat na úkolech zvyšujících jejich osobní kompetence. Jejich učitelé mají na programu sdílení zkušeností, výměnu příkladů dobré praxe a rozvíjení technik pro práci se znevýhodněnými a integrovanými žáky.
 

 
 

Projekt s názvem Kompetence pro život financovaný z Mezinárodního projektu ERASMUS+ má vybrané skupině studentů se specifickými studijními potřebami umožnit začlenit se do běžného pracovního procesu, pomoci vybrat vhodné povolání a uplatnění. „Fakt, že v zemích partnerských institucí – ve Velké Británii, Itálii i ve Finsku neexistují žádné speciální školy stojí na pevných a dlouhodobě připravovaných základech, na velkorysé finanční pomoci, ochotě a erudici pedagogů, systémové podpoře, připravenosti školských objektů a také na důsledné práci s veřejností i s rodiči,“ říká Jana Fialová, která strávila se zahraničními hosty pracovní den v helenínských dílnách detašovaného pracoviště Střední školy stavební Jihlava.


Dnes si skupina dvaceti studentů ve věku 15 až 19 let vyzkoušela práci se dřevem. Pod vedením jihlavských truhlářských mistrů si budoucí truhláři vyrobili malé dárky. Veškerá komunikace studentů probíhá v anglickém jazyce.

Týdenní program pro studenty počítá i s vědomostní vlastivědnou návštěvou Telče. Jihlavská škola připravila na čtvrtek úkoly směřující k rozvoji orientace, pohotovosti a týmové spolupráce.

Další společné aktivity v rámci projektu Kompetence pro život jsou naplánovány na jaro 2017 v Itálii, na podzim 2017 ve Finsku a závěrečné setkání účastníků projektu proběhne ve Velké Británii.

Erasmus +

Získávání kompetencíZískávání kompetencíZísk

  • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.11.2016 / 8.11.2016

Počet návštěv: 2900
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek