Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

V Havlíčkově Brodě proběhla cvičná evakuace speciální školy

vozíčkář
Včera krátce po 11 hodině byla ve Speciální škole U Trojice v Havlíčkově Brodě vyhlášena evakuace z důvodu vzniklého požáru. Naštěstí nešlo o skutečnou událost, ale o nácvik připravenosti žáků i pracovníků místní školy na mimořádnou situaci. Součástí zásahu hasičů bylo i vyprošťování imobilní osoby na vozíku.
 

 
 

Ředitelka školy Klára Sojková vyhlásila evakuaci po nahlášení požáru jedním ze zaměstnanců několik minut po 11 hodině. Spolu s ostatními pracovníky se podařilo žáky shromáždit před školou za pouhé 4 minuty, což ocenili všichni přítomní. „Je velmi důležité, aby žáci věděli, jak se v podobných situacích chovat a jak případně někomu poskytnou první pomoc. Nikdo z nás totiž neví, kdy může v podobné situaci být a pak záleží na připravenosti a znalostech každého jednotlivce,“ zdůraznila starostka města Havlíčkův Brod a krajská radní Jana Fischerová. Kromě toho ocenila také skvělou součinnost všech, kteří se na přípravě akce podíleli.

 

Kromě ukázky zásahu hasičů přímo v praxi byla pro žáky připravena i exkurze v nedaleké hasičské stanici. Zde si mohli prohlédnout výškovou techniku a ukázky hasičské práce.

 

Celou preventivně osvětovou akci pořádalo Centrum pro bezpečný stát v rámci projektu Ochrana obyvatel ve spolupráci s krajem Vysočina a Hasičským záchranným sborem, konkrétně územním odborem Havlíčkův Brod.

 

Speciální školu U Trojice navštěvuje nyní celkem 94 dětí ve věku 6-26 let. Školu tvoří základní škola, pomocná třída, rehabilitační třídy, školní družina, speciálně pedagogické centrum. Škola poskytuje vzdělání a výchovu pro děti se speciálními potřebami (poruchy chování, učení, s různým stupněm mentálního postižení, s kombinovaným postižením, s autismem, s poruchou sluchu a zraku, po mozkové obrně).

 

  • Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad kraje Vysočina,
    Tel.: 724 650 161, e-mail: neuwirthova.e@kr-vysocina.cz
 

V Havlíčkově Brodě proběhla cvičná evakuace speciální školy

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • V Havlíčkově Brodě proběhla cvičná evakuace speciální školy
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.9.2008 / 4.9.2008

Počet návštěv: 15695
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek