Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

V Havlíčkově Brodě byli oceněni nejlepší novináři

Pavel Reisenauer
Novinářkou cenu K. H. Borovského, nejvyšší ocenění za novinářskou a publicistickou práci v Česku, si dnes v sále havlíčkobrodské staré radnice převzal novinář a výtvarník Pavel Reisenauer z týdeníku Respekt. Kromě hlavní ceny jsou každoročně udělovány i dvě Novinářské křepelky určené pro mladé žurnalisty do 33 let. Jednu novinářskou křepelku získala zpravodajka Českého rozhlasu Lenka Kabrhelová a druhou reportér České televize Antonín Bruštík.
 

 
 

Novinářské ceny uděluje Nadace Českého literárního fondu na návrh odborné poroty, ve které jsou kromě členů fondu i zástupci českých médií. Český literární fond uděluje ceny za mimořádná díla umělecké, vědecké a novinářské tvorby od roku 1994 a letos podesáté byly novinářské ceny rozdány na Vysočině v Havlíčkově Brodě. Držitel Novinářské ceny K. H. Borovského obdrží od Českého literárního fondu finanční dar ve výši 50 tisíc korun, novinářská křepelka znamená pro oceněné symbolickou částku 3 333 korun.

Jednu novinářskou křepelku letos opět podpořil kraj Vysočina, druhou pak město Havlíčkův Brod. Za Vysočinu předal symbolický měšec náměstek hejtmana Vladimír Novotný a za město Havlíčkův Brod starostka Jana Fischerová.

Pavel Reisenauer
Novinář, kreslíř a výtvarník týdeníku Respekt. Cenu získal za jedinečnou výtvarnou reflexi společenských událostí na stránkách týdeníku Respekt.


Lenka Kabrhelová
Zahraniční zpravodajka Českého rozhlasu. Byla oceněna za velmi profesionální start na náročném postu zahraničního zpravodaje Českého rozhlasu v Rusku a okolních státech.


Antonín Bruštík
Reportér České televize. Novinářskou křepelku si odnesl za televizní zpravodajství z regionu Karlovarska s významným celospolečenským přesahem.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • V Havlíčkově Brodě byli oceněni nejlepší novináři
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.5.2009 / 19.5.2009

Počet návštěv: 30615
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek