Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

V Havlíčkově Brodě byl otevřen první krajský Family Point

V Havlíčkově Brodě byl otevřen první krajský Family Point
Za účasti Petra Krčála, radního Kraje Vysočina, byl v pondělí 20. května v Havlíčkově Brodě slavnostně otevřen krajský Family Point. Místo přátelské a otevřené rodině se nachází v Horní ulici nedaleko Havlíčkova náměstí. Jde o první krajské zařízení tohoto druhu na Vysočině. Kraj se nechal inspirovat v Jihomoravském kraji, konkrétně ve městě Brně, kde již funguje hustá síť Family Pointů pod hlavičkou neziskové organizace Centra pro rodinu a sociální péči. Tato organizace je zároveň partnerem projektu, jehož hlavní rolí je předání know-how a zkušeností z reálného provozu Family Pointů a také metodické vedení související se zřizováním Family Pointů v Kraji Vysočina.
 

 
 

Nově otevřený Family Point je bezbariérové místo určené rodině, které bezplatně poskytne prostor pro přebalení, nakojení nebo ohřátí dětské stravy a dětský koutek. Zároveň bude sloužit jako informační centrum o možnostech rodinných aktivit a službách pro rodinu v Kraji Vysočina. K tomu ještě nabídne bezplatný internet či informace o poradenských službách, které se vážou k rodinné problematice. O potřebný servis se tu bude starat jedna pracovnice.

 

 „Doba i společnost pokročily. To se týká také péče o dítě. Na druhou stranu však zůstává platné, že rodina je základem společnosti.  Zřízením Family Pointu vycházíme vstříc především maminkám, které se budou moci postarat o svoje děti v soukromí a v prostorách, které jsou k tomu vybaveny,“ řekl radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál a upřesnil: „Zařízení bude otevřeno každý den, a to od 9.00 do 15.00 hodin. Místo je otevřené všem, není tak nutná registrace.“

 

Zatímco včera byl v Havlíčkově Brodě zahájen provoz prvního krajského Family Pointu, v Třebíči již podobné zařízení funguje dva roky. Bylo tu založeno jako vůbec první na Vysočině, a to v budově městského úřadu na Masarykově náměstí. „Rodiče tu najdou potřebné zázemí pro péči o své děti. Jeho zřízení se setkalo s kladnými ohlasy,“ uvedla místostarostka Třebíče Marie Černá.

 

První krajský Family Point vznikl v rámci projektu „Žijeme a pracujeme na Vysočině – zavádění prorodinných opatření do personální politiky příspěvkových organizací Kraje Vysočina v kontextu rodinné politiky kraje“. Projekt spojuje partnerství Kraje Vysočina s neziskovou organizací Informační a poradenské centrum Vysočina o.p.s., již zmíněného Centra pro rodinu a sociální péči a společností 6. SENSE s.r.o.

 

Cílem tříleté práce je vytvoření podmínek pro sladění pracovního a rodinného života s podporou rovných příležitostí pro muže a ženy. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je postupné vybudování sítě Family Pointů v Kraji Vysočina. Následovat budou kontaktní Family Pointy v Jihlavě a také v Třebíči.

 

„Stejně jako v případě prvního krajského Family Pointu budeme využívat cenných zkušeností Centra pro rodinu, které se podílelo na vzniku 30 těchto zařízení na území města Brna,“ uzavřel Petr Krčál.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • V Havlíčkově Brodě byl otevřen první krajský Family Point
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 21.5.2013 / 21.5.2013

Počet návštěv: 5826
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek