Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

V Havlíčkově Brodě byl otevřen nový domov pro seniory

Domov pro seniory v Havlíčkově Brodě
Budova bývalé chirurgie v areálu havlíčkobrodské nemocnice prošla během šestnácti měsíců kompletní rekonstrukcí za téměř 100 milionů korun a nyní bude sloužit jako domov pro seniory. Celá přestavba historického objektu z 19. století včetně vybavení byla plně hrazena z rozpočtu kraje Vysočina. V první fázi se už během června do nových prostor domova přesunou klienti i zaměstnanci z domova důchodců ve Ždírci u Jihlavy, protože tamní objekt se začne na podzim letošního roku opravovat.
 

 
 

„Stávající dispoziční uspořádání domova ve Ždírci už nevyhovuje standardům při poskytování sociálních služeb a současným požadavkům na kvalitu bydlení. Například chybí bezbariérový výtah, sociální zařízení nejsou součástí pokojů, kuchyň nesplňuje požadované hygienické normy,“ uvedl krajský radní pro sociální oblast Petr Krčál a doplnil, že přestavbu ve Ždírci nelze provádět za běžného provozu, a proto se klienti i zaměstnanci dočasně přestěhují do prostor nového domova v Havlíčkově Brodě.

 

Nový domov pro seniory, který se nachází v areálu krajské nemocnice v blízkosti centra Havlíčkova Brodu a zároveň v klidové zóně obklopený parkem, nabízí 52 lůžek v 11 třílůžkových, 9 dvoulůžkových a 1 jednolůžkovém pokoji. Kromě toho zde bude fungovat 4 lůžka pro hospicovou péči. Rekonstrukce budovy, která skončila v prosinci 2009, zahrnovala kompletní výměnu střešní krytiny, oken, podlah, bourání stropních konstrukcí, otlučení omítek i výměnu elektroinstalací a rozvodů. Nově bylo přistavěno požární schodiště a dodán lůžkový výtah. K celkové přeměně objektu na moderní a komfortní obytný prostor přispěla i úprava přilehlé komunikace a parkovacích stání.

 

Hejtman Jiří Běhounek při slavnostním uvedení domova pro seniory do provozu řekl: Je dobře, když se chátrajícím budovám vdechne nový život a najdou své uplatnění a dokážou zvýšit kvalitu lidského života. Na druhé straně je však třeba zdůraznit, že základem péče o naše seniory by měli být dostupné sociální služby, rodinné prostředí a mezigenerační odpovědnost.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.5.2010 / 21.5.2010

Počet návštěv: 27451
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek