Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

V Domově ve Ždírci slavnostně odhalili originální knihobudku

Knihobudka
V Domově ve Ždírci u Polné oslavili několik důležitých událostí. Dnes odpoledne na zahradě domova odhalili originální knihobudku a o několik desítek minut později pokřtili vlastní kalendář, jehož dva exempláře vydražili za 2 802 korun, které podpoří aktivity tamějšího domova. Slavnostního programu se zúčastnil i radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál. „Oba projekty jsou dílem studentek, které se zapojily do každodenního života domova a jeho klientů. Jak kalendář, tak projekt knihobudky jsou velmi inspirativní a já věřím, že další organizace zřizované Krajem Vysočina půjdou v podobných stopách,“ uvedl radní Petr Krčál.
 

 
 

Do Domova ve Ždírci se dnes také vrátila putovní výstava s názvem V hledáčku senior, jejíž autorkou je Adéla Tomšů, studentka třetího ročníku denní formy studia na Soukromé vyšší odborné škole sociální v Jihlavě. Jak výstava, tak kalendář jsou součástí projektu pro Domov Ždírec a jeho uživatele služeb, který studentka zpracovává v rámci závěrečné absolventské práce. Třináct fotografií v kalendáři, které vznikaly v průběhu listopadu minulého roku přímo v domově v Domově Ždírec, zachycují uživatele domova. Senioři si aktivitě vyzkoušeli portrétové fotografování a role modelů a modelek. „Spolupráce našich příspěvkových organizací a studentů škol je dobrou cestou k prohlubování dobrovolnictví mladých lidí v sociálních službách,“ řekl radní Petr Krčál.


Důležitým bodem dnešního programu bylo slavnostní odhalení knihobudky v zahradě domova. Autorkou nápadu je Zuzana Svobodová, studentka třetího ročníku dálkové formy studia Soukromé vyšší odborné škole sociální v Jihlavě. Návrh a výrobu knihobudky si vzal na starost sochař Radomír Dvořák z Havlíčkova Brodu. „Mým zadáním bylo, aby se do knihobudky vešla zhruba padesátka knih a nepršelo do ní,“ okomentoval vtipně své umělecké pojetí Radomír Dvořák.


Pozvaní hosté měli na slavnostním odpoledni ještě jednu důležitou úlohu. Měli si přinést knihu, kterou darují domovu do knihobudky. Z ní zároveň přečetli úryvek, který klientům i hostům v domově předával určité poselství. Krajský radní Petr Krčál daroval seniorům Babičku od Boženy Němcové. Nákup knih do knihobudky, která aktuálně čítá zhruba 35 knih zafinancoval Kraj Vysočina, který je zřizovatelem Domova Ždírec.


Program Dne otevřených dveří v Domově Ždírec vznikl za podpory Soukromé vyšší odborné školy sociální, o.p.s. Jihlava, Domova Ždírec a Kraje Vysočina.


  • Aleš Urban, odbor sociálních věcí

    Krajský úřad Kraje Vysočina

    tel.: 564 602 813, e-mail: urban.a@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • V Domově ve Ždírci slavnostně odhalili originální knihobudku
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 23.3.2016 / 23.3.2016

Počet návštěv: 6026
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek