Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

V Domově Háj uspořádali bezlepkové odpoledne

V Domově Háj uspořádali bezlepkové odpoledne
V Domově Háj, jehož cílovou skupinou jsou osoby s mentálním a kombinovaným postižením, se v závěru minulého týdne konala akce Bezlepkové odpoledne – Aneb bavíme se zdravě! Na klienty, jejich rodinné příslušníky i opatrovníky čekal v domově bohatý program a hosté měli možnost ochutnat některý z chodů, které se poslední měsíc klienti učili připravit. Nabídka byla velmi pestrá, například řízek v kukuřičných lupíncích, banánovo-avokádové smoothie, pečená jablka se zmrzlinou, zeleninové a ovocné saláty nebo bezlepkový dort. Navíc v tajném hlasování mohl každý určit svého favorita. „Ráda prozradím, že nejvíc mi chutnal bezlepkový dort,“ uvedla Helena z komunitního bydlení ve Světlé nad Sázavou. Autoři oceněných pokrmů získali za své pochoutky zajímavé ceny, které jim předaly ředitelka domova Dana Pajerová a náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Jana Fischerová.
 

 
 

Dále byly pro zájemce připraveny prezentace zaměřené na proces transformace a porovnání pobytu klientů ve větším sociálním zařízení a života v menším komunitním bydlení, dále fotospot Náš první rok života v komunitním bydlení ve Světlé nad Sázavou nebo aktuální katalog výrobků, které klienti prezentovali například na prodejní velikonoční výstavě v Ledči nad Sázavou, na Světelských farmářských trzích nebo naposledy na Poutní slavnosti ve Vilémovicích. Kromě toho své dveře otevřely k prohlídkám veřejnosti oba domy komunitního bydlení ve Světlé nad Sázavou. Společné setkání bylo zakončeno táborákem, opékáním buřtů a písničkami za doprovodu kytary.


Domov Háj prochází procesem transformace pobytových sociálních služeb. Důvodem k výše uvedenému procesu je skutečnost, že pobytové služby osobám s mentálním a kombinovaným postižením jsou poskytovány v prostorách budovy v Ledči nad Sázavou v části Háj, která se nachází mimo běžnou zástavbu města v lese. Život v komunitním bydlení dává klientům zařízení daleko větší možnosti zapojení se do společnosti a také kontaktu s rodinnými příslušníky a přáteli.  • zpracováno z podkladů Domova Háj, p. o.
  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: krizova.t@kr-centrum.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.5.2019 / 28.5.2019

Počet návštěv: 3398
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek