Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Uzavření krajských muzeí, galerií, hradů, divadla a knihovny pro veřejnost

„Od pátku 13. března 2020 jsou všechny krajské organizace zřizované na úseku kultury do odvolání uzavřeny v souvislosti s vládou vyhlášeným nouzovým stavem k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2,“ uvedla Jana Fischerová, náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů s tím, že doporučuje sledovat webové stránky a sociální sítě jednotlivých dotčených organizací.
 

 
 

Uzavření krajských kulturních organizací bylo projednáno na mimořádné poradě gesčního odboru se statutárními zástupci již ve čtvrtek dopoledne s tím, že bylo plánované až po víkendu. Situace se však změnila a vládou vyhlášeným nouzovým stavem se uzavření posunulo na dřívější termín. Toto omezení se týká krajských příspěvkových organizací včetně všech jejich poboček a pracovišť, a to Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě, Horácké galerie v Novém Městě na Moravě, Horáckého divadla Jihlava, Krajské knihovny Vysočiny, Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod, Muzea Vysočiny Jihlava, Muzea Vysočiny Pelhřimov, Muzea Vysočiny Třebíč a Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě.

 

Uzavřeny jsou studovny i badatelny těchto organizací. Současně jsou také zrušeny všechny programy a doprovodné akce. Zákaz veřejných akcí se dotkl nultého ročníku Přehlídky divadelního dokumentu, který měl v současnosti probíhat v Horáckém divadle Jihlava. Rovněž se na neurčito posouvá zahájení turistické sezóny na hradech Roštejn a Kámen. O případných náhradních termínech budete informováni prostřednictvím webových stránek jednotlivých organizací, a proto doporučujeme jejich průběžné sledování. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, je možné telefonicky či elektronicky kontaktovat zaměstnance krajských kulturních organizací, neboť zaměstnanci pracují bez omezení. V divadle namísto zrušených představení zkoušejí herci dvoufázově, v muzeích a galeriích se věnují péči o sbírky a revizi stálých expozic, na hradech se připravují na novou sezónu a všichni využívají čas na činnosti, které se za běžného chodu odsouvají, aby byli připraveni na znovuotevření.

 

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné nepříjemnosti.

 

 •  Jana Komínová, odbor kultur, památkové péče a cestovního ruchu
  Krajský úřad Kraje Vysočina
  e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.3.2020 / 13.3.2020

Počet návštěv: 2752
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek