Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Už dnes bude v Jihlavě roadshow na podporu boje s rakovinou

Už dnes bude v Jihlavě roadshow na podporu boje s rakovinou
Dnes navštíví Jihlavu roadshow v rámci projektu screeningových programů na podporu boje s rakovinou. Přijďte se zdarma dozvědět více o možnostech prevence a navštivte zajímavý doprovodný program. Akce se koná na Masarykově náměstí od 14 do 17 hodin.
 

 
 

Začátkem letošního roku odstartoval projekt Ministerstva zdravotnictví ČR ve spolupráci se zdravotními pojišťovnami „Systém podpory prevence vybraných nádorových onemocnění v ČR – SCREENINGOVÉ PROGRAMY“, který potrvá do 30. 6. 2015. Cílem je zvýšit návštěvnost preventivních vyšetření, konkrétně vyšetření rakoviny děložního čípku, prsu a rakoviny tlustého střeva a konečníku. Na preventivní prohlídky jsou v průběhu roku adresně zváni klienti všech zdravotních pojišťoven dle stanovených cílových skupin. Do dnešního dne již bylo zdravotními pojišťovnami pozváno přibližně 900 000 osob a postupně jsou zváni další. Součástí projektu je roadshow v 25 městech České republiky a to ve 3 etapách. Ve středu 7. května navštíví roadshow Jihlavu, a to od 14 do 17 hodin na Masarykově náměstí. Akce je pro veřejnost zcela zdarma.

 

Na Masarykově náměstí v Jihlavě bude pro návštěvníky po celou dobu roadshow (od 14 do 17 hodin) připraven bohatý program, který jim představí screeningové programy a jejich význam pro včasné odhalení rakoviny děložního čípku, prsu a rakoviny tlustého střeva a konečníku. Z řad oborníků k dané problematice vystoupí na pódiu například MUDr. Havránková. Všichni odborníci budou návštěvníkům k dispozici v průběhu celé roadshow i pro konzultaci individuálních dotazů.

 

Roadshow aktivně podpoří také řada neziskových organizací zaměřených na prevenci rakoviny: Aliance žen s rakovinou prsu, Dialog Jesenius/Ruce na prsa, Liga proti rakovině, České ILCO a Onkomaják. Nezisková organizace Aliance žen s rakovinou prsu a Mamma Help nabídne během roadshow v Jihlavě ve svém stanu poradenství vyškolených pracovnic z partnerských organizací Aliance, návštěvnice si zde budou moci samy vyzkoušet a naučit se samovyšetření prsu na zapůjčených fantomech.

 

Pro návštěvníky je také připravena možnost předat svým blízkým osobní fotografii se vzkazem týkajícím se prevence rakoviny, stejně tak jako to činí známé osobnosti během celé kampaně – Chantal Poullain, Ilona Svobodová a Jan Čenský. Asistenti v oděvu se symbolikou akce a logy kampaně budou přítomni během celé akce, budou rozdávat edukační tiskoviny a upozorňovat občany na probíhající program, na možnost individuálních dotazů odborníkům a na příležitost pořídit si a poslat vlastní vzkazovou fotografii.

 

Pokud díky osvětě v rámci projektu SCREENINGOVÉ PROGRAMY občané vyhledají lékaře již při prvotních příznacích onemocnění a nádorová onemocnění tak budou odhalena včas, tento projekt má smysl. Rozdíl mezi včasným a pozdním odhalením může totiž pro mnoho lidí znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.

 

Další podrobnosti k roadshow i celému projektu SCREENINGOVÉ PROGRAMY jsou k dispozici na webu MZ ČR http://www.bezrakoviny.cz/. Projekt Systém podpory prevence vybraných nádorových onemocnění v ČR – SCREENINGOVÉ PROGRAMY je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

 

 

  • zpráva Ministerstva zdravotnictví ČR
 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 7.5.2014 / 7.5.2014

Počet návštěv: 3382
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek