Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Ústav v Jinošově je pouze krok od realizace výstavby

Petr Krčál
Sociální služby v České republice se transformují. Ukazuje to i putovní výstava Ústavu sociální péče Jinošov, který se nachází v kraji Vysočina s názvem “Cestou proměny“. Cílem akce je přiblížit široké veřejnosti oblast začleňování osob s mentálním postižením do společnosti. Umělecké výtvory klientů ústavu si mohou prohlédnout návštěvníci ve všech místech, kde budou stát nové domy pro klienty z Jinošova. Vystavené práce vytvořili obyvatelé speciálního zařízení v rámci volnočasových aktivit. Jedná se například o obrazy zhotovené různými technikami. Jedná se o malby, koláže, tiskoviny, drobnou keramiku a výrobky z papírové hmoty nebo šamotové hlíny. Vývoj ústavu v posledních 20 letech zachycují informační panely a fotografie, které jsou rovněž součástí výstavy.
 

 
 

Část výstavy je věnována i budoucnosti ústavu. Ta spočívá v začlenění klientů do společnosti, což je jeden z cílů transformace. ÚSP Jinošov je součástí projektu Ministerstva práce a sociálních věcí „Podpora transformace sociálních služeb“.

 

„Na transformačním procesu spolupracují i okolní obce a města mimo jiné tak, že nabízí volné pozemky pro výstavbu domácností, spolupracují na informační kampani pro veřejnost, pomáhají s mapováním místní sítě sociálních služeb a hledáním pracovních uplatnění pro klienty ústavu,“ řekl k projektu Petr Krčál krajský radní pro sociální oblast, který se sám  zúčastnil i  několika besed s veřejností.

 

Projekt “Transformace ÚSP Jinošov“ bude realizován v roce 2010. V rámci 1. etapy vzniknou náklady na projektanta stavby, náklady na zpracování stavebního a investičního záměru, náklady na znalecké posudky pozemků a staveb, personální náklady na finančního a projektového manažera, který bude zajišťovat všechny potřebné činnosti pro projekt a náklady na odkup pozemků, včetně budovy určené k demolici pro zahájení výstavby v další etapě. Od vydání rozhodnutí o poskytnutí dotace jsou náklady na realizaci projektu uznatelnými náklady, které je třeba financovat, dokud nedojde k dokončení 1. etapy projektu, která je plánována na 28. 11. 2010. Předfinancování projektu z prostředků kraje schválila také krajská rada a projednají je zastupitelé kraje Vysočina.

 

„Kraj Vysočina navrhl zařazení Ústavu sociální péče Jinošov, příspěvkové organizace, do projektu transformace pobytových zařízení sociální péče, jehož investiční náklady jsou financované z Integrovaného operačního programu. V rámci tohoto projektu by měly být pro klienty postaveny objekty k bydlení včetně objektu se zázemím pro sociální služby a denní aktivity klientů.  Byly vytipovány lokality v Náměšti nad Oslavou a ve Velké Bíteši. K výstavbě nových objektů je třeba, aby kraj Vysočina získal do svého vlastnictví pozemky, na kterých by mohly být nové domy postaveny. Pro urychlené zahájení výstavby bylo jednáno s městy Náměšť nad Oslavou a Velká Bíteš, které jsou ochotny prodat kraji Vysočina pozemky. V Náměšti nad Oslavou proběhlo jednání i o budově pro realizaci plánované výstavby  centra ucelené rehabilitace klientů,“ dodal krajský radní Petr Krčál.

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 14.7.2010 / 14.7.2010

Počet návštěv: 21949
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek