Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Úspěšné vypuštění tří sourozenců sýce rousného do volné přírody na Vysočině

Úspěšné vypuštění tří sourozenců sýce rousného do volné přírody na Vysočině
V pondělí 21. srpna 2017 po 18. hodině Záchranná stanice pro živočichy Českého svazu ochránců přírody Vlašim vypouštěla zpět do volné přírody tři pětiměsíční sourozence sýce rousného. Stalo se tak na okraji lesa u obce Otavožaty v blízkosti vodní nádrže Švihov v severozápadní části Kraje Vysočina. Pět mláďat sýce rousného se původně našlo asi 1 km od místa vypuštění v dutině pokáceného kmene borovice. Dvě mláďata pak byla úspěšně vložena k náhradním rodičům do jiného hnízda sýce rousného pod Javořicí a zbývající tři mláďata byla postupně odchována v Záchranné stanici ČSOP Vlašim.
 

 
 

„Sýc rousný patří mezi zvláště chráněné živočichy a silně ohrožené a v celé ČR se nachází okolo 1000 kusů. Tento menší druh sovy z čeledi puštíkovitých hnízdí zejména v horských oblastech, ale proniká i do nižších poloh na Českomoravskou vrchovinu, a proto jsme rádi, že budou založena další hnízda kolem vodní nádrže Švihov a posílena jejich populace v Kraji Vysočina“ sdělila Eva Horná, vedoucí krajského odboru životního prostředí a zemědělství, která se účastnila slavnostního vypouštění mláďat u Otavožat. Zároveň poděkovala Záchranné stanici pro živočichy ČSOP Vlašim za pomoc zraněným a jinak postiženým živočichům a za jejich navracení zpět do přírody na Vysočinu na území obcí s rozšířenou působností Humpolec, Pelhřimov a Pacov.


sýc rousný

 sýc

 

  • Více informací: Eva Horná, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
        
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.8.2017 / 23.8.2017

Počet návštěv: 4545
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek