Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Úřednice vyměnily počítače za šicí stroje

Úřednice vyměnily počítače za šicí stroje
Zaměstnankyně Krajského úřadu Kraje Vysočina neváhaly a aktivně se zapojily do šití roušek pro zdravotnická a sociální zařízení v regionu i pro krajem zřizované dětské domovy. Téměř tunu bavlněných, vypraných a vyžehlených látek na výrobu roušek dodala firma Prádelna a čistírna Jihlava s. r. o., další látky jsou z vlastních domácích zásob. Část látek se zpracovává přímo na odboru sociálních věcí a na odboru školství, mládeže a sportu krajského úřadu, kde se ze zasedacích místností staly improvizované šicí dílny.
 

 
 

„Další část látek je připravena pro příspěvkové organizace sociálních pobytových služeb kraje a významnou část jsme předali k výrobě pro zdravotnický personál a záchranné složky. Zájem projevila i dobrovolnická centra, kde se šijí a rozdávají roušky ve velkém,“ popisuje Lenka Mikletičová, pracovnice odboru sociálních věcí. K dnešnímu dni je na odboru sociálních věcí ušito přes 500 roušek, které poputují do pobytových zařízení v kraji, nemocnic a dalších sociálních zařízení. Krejčovská dílna na odboru školství pracuje pilně od včerejšího dne. „Zkoušíme různé typy roušek a myslím, že už víme jak na to. Už jsme zvládly nastříhat a ušít asi 50 kousků,“ shrnula za kolegyně z odboru školství Terezie Doleželová.


„I když jsem na šicím stroji nešila 10 let, musím říci, že po několika nezdařených pokusech jsme utvořili správný tým, kde navzájem koordinujeme naši výrobu. Šijeme i roušky pro děti s různými motivy tak, aby se jim dobře nosily,“ dodává s úsměvem Irena Hambálková za celý tým odboru sociálních věcí.

  

Děkujeme všem, kteří projevili velikou míru solidarity a pomáhají ostatním!


roušky

roušky

roušky

roušky

roušky

roušky

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.3.2020 / 20.3.2020

Počet návštěv: 1970
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek