Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Upozornění na chybně přiřazená data v hodnocení veřejných zakázek projektu ZINDEX

Kraj Vysočina cítí jako nutnost reagovat na výsledky Hodnocení zakázek krajů zveřejněného na http://www.zindex.cz/. Vedení Kraje Vysočina trvá a je schopno na veřejně přístupných materiálech deklarovat plnění všech zákonných povinností, které mu ukládají obecně závazné právní předpisy, proto ho výsledek hodnocení značně překvapil.
 

 
 

Při bližší analýze dat, ze kterých hodnocení vycházelo, bylo zjištěno, že autoři si účelově vybrali pouze zdroje dat, které nic nevypovídají o plnění sledovaných zákonných povinností a ze zdrojů hodnocení záměrně zcela vyřadili zdroje dat, které jsou pro plnění zákonných povinností přímo vyhrazené (profil zadavatele). Tyto zdroje tudíž nemají statut zákonného zdroje informací.

Dále byly sledovány parametry, které jsou tak, jak byly použity, pro hodnocení správnosti postupu zadavatele, zcela irelevantní (například počet uchazečů, kteří podali nabídku v otevřených nadlimitních zadávacích řízeních – jde o objektivní skutečnost, kterou zadavatel není schopen nijak ovlivnit, naopak, pokud by ji ovlivňoval, postupovat by diskriminačně a netransparentně).   

 

Jako ukázku nekvalitní práce tohoto výzkumu, který je podle informací ze  zdrojových www zpracováván pod hlavičku Univerzity Karlovy, uvádíme jednu vytýkanou chybu:  

U veřejné zakázky Mobilní pracoviště pro technickou kontrolu vozidel je ve „výzkumu“ týmu Univerzity Karlovy uvedeno jako chyba „Nezveřejnění vítězné nebo předpokládané ceny“, v detailu chyby je ale uvedený odkaz na profil zadavatele https://ezak.kr-vysocina.cz/contract_display_1844.html, což je ale odkaz veřejné zakázky Dodávka zemního plynu (maloodběr)  a u této zakázky jsou vítězné a předpokládané ceny zveřejněny. Veřejná zakázka Mobilní pracoviště pro technickou kontrolu vozidel je zveřejněna na profilu zadavatele https://ezak.kr-vysocina.cz/contract_display_2152.html, kde je počet nabídek jasně patrný a předpokládaná i vítězná cena je zveřejněna.

 

Výsledky proto považujeme za absolutně irelevantní, účelové a celé hodnocení za velmi neodborně zpracované. Je nám velice líto, že pod takto nekvalitně a s chybami zpracovanou analýzou figuruje mimo jiné i jméno instituce, která je obecně velice uznávanou a váženou odbornou autoritou.

 

  •  tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Upozornění na chybně přiřazená data v hodnocení veřejných zakázek projektu ZINDEX
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.9.2016 / 16.9.2016

Počet návštěv: 1677
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek