Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Uplynulý víkend se slavilo v rakouském Marcheggu

Uplynulý víkend se slavilo v rakouském Marcheggu
Výročí 750 let od založení dolnorakouského městečka Marchegg bylo pro zdejší obyvatele i rodáky důvodem městských oslav. Významné jubileum se stalo i příležitostí pro odhalení nové sochy zakladatele města Přemysla Otakara II. Marchegg je totiž jediným městem v Rakousku, které založil český král. O pořízení nové sochy se zasloužil český spolek Pomník zakladateli města, který celý projekt inicioval, nechal sochu v Česku vyrobit a rakouskému městu ji daroval. Na pořízení sochy přispěl i Kraj Vysočina. Společně s řadou významných hostů v čele s zemskou hejtmankou Johannou Mikl-Leitner se odhalení nové místní pozoruhodnosti zúčastnil i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Marcheeg je městečko s necelými třemi tisíci obyvateli na hranicích se Slovenskem. Nachází se v dolnorakouské oblasti Weinviertel a žije zde přibližně 10 % Čechů a Slováků. V roce 2022 je zde plánována Zemská výstava. Dolní Rakousko je jedním z partnerských regionů Kraje Vysočina a spolupráce začala už v roce 2002. Za tu dobu se podařilo uskutečnit desítky společných projektů, do kterých jsou zapojeny nejen školy, ale například také organizace z oblasti kultury v obou regionech. Posunout se podařilo i přeshraniční spolupráci zdravotnických záchranných služeb. Pracuje se i na podpoře výuky němčiny a češtiny v příhraničních oblastech obou regionů.


marcheeg

marcheeg

marcheeg

marcheeg

marcheeg

marcheeg

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Uplynulý víkend se slavilo v rakouském Marcheggu
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.6.2018 / 28.6.2018

Počet návštěv: 3378
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek