Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Univerzita třetího věku zahájí nový ročník v Pelhřimově

Zájemci o studium na vysoké škole v rámci Univerzity třetího věku mají další možnost tohoto vzdělávání hned ve dvou domovech pro seniory na Vysočině. Ve Velkém Meziříčí bude od září pokračovat již druhý ročník kurzu o Zdravém životním stylu seniorů a nově se od září otevře i další kurz s podobným obsahem v Domově pro seniory Pelhřimov. Výuka pro zvídavé seniory bude zajištěna lektory Vysoké školy polytechnické Jihlava za organizační pomoci Kraje Vysočina.
 

 
 

V rámci pilotního ročníku měli zájemci z Pelhřimova a okolí možnost vyzkoušet si tento druh vzdělávání na šesti přednáškách a od září se potom rozběhne oficiální výuka. Unikátnost tohoto projektu spočívá v tom, že je určen nejen pro seniorskou veřejnost, ale i pro uživatele domovů pro seniory a osoby se zdravotním postižením, protože tito lidé nemají dostatek příležitostí k tomuto druhu vzdělávání.

 

Studium bude zahájeno 12. září 2012 a bude rozděleno do dvou semestrů, s výukou vždy ve středu jednou za 14 dní. V případě zájmu studentů budou pokračovat navazující dva semestry v dalším akademickém roce. Výuka bude probíhat v prostorách Domova pro seniory Pelhřimov a zájemci o studium získají bližší informace a přihlášky ke studiu na webových stránkách Vysoké školy polytechnické Jihlava, Kraje Vysočina i Domova pro seniory Pelhřimov. Termín pro odevzdání přihlášek je 16. července 2012 na adrese uvedené na přihlášce. (přihláška je připojena pod tiskovou zprávou)

 

Vysoká škola polytechnická Jihlava společně s odborem sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina a za vydatné pomoci Domova pro seniory Pelhřimov připravili pro seniory nad 50 let nový vzdělávací cyklus s názvem „Zdravý životní styl I.“ Jeho součástí budou přednášky na téma: Poetické myšlení, Pohyb a cvičení v seniorském věku, Stravovací návyky seniorů, Psychosomatická terapie, Paměť a životospráva, Duševní hygiena, Mezilidské vztahy a řadu dalších zajímavých témat.

 

Srdečně zveme všechny seniory k účasti na Univerzitě třetího věku v Pelhřimově a přejeme jim nejen nové poznatky, ale i možnost potkávání a seznámení se svými vrstevníky.

 

  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: krizova.t@kr-vysocina.cz, telefon: 724 650 136
 

Odkazy

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Univerzita třetího věku zahájí nový ročník v Pelhřimově
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.6.2012 / 6.6.2012

Počet návštěv: 19567
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek