Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Univerzita třetího věku ve Velkém Meziříčí slavnostně ukončila první ročník

Univerzita třetího věku ve Velkém Meziříčí slavnostně ukončila první ročník
Senioři z domovů pro seniory na Vysočině, uživatelé domovů pro osoby se zdravotním postižením a široká seniorská veřejnost z oblasti Velkého Meziříčí měla v letošním školním roce jedinečnou příležitost zúčastnit se univerzitního vzdělávání v rámci Univerzity třetího věku Vysoké školy polytechnické Jihlava, kterou Kraj Vysočina umístil do Domova pro seniory Velké Meziříčí. Více než 70 seniorů se včera sešlo naposledy, aby se slavnostně rozloučili s prvním akademickým ročníkem.
 

 
 

Senioři byli na vzdělávání rozděleni do třech studijních skupin a scházeli se pravidelně každé dva týdny na dvě vyučovací hodiny, aby se dozvěděli něco nového a zajímavého, aby se setkali se svými vrstevníky a alespoň na chvíli zapomněli na starosti všedního dne. V průběhu akademického ročníku s názvem „Zdravý životní styl seniorů“ se dozvěděli cenné informace, které jak sami uvedli „nejednou v praxi vyzkoušeli na vlastní kůži“. Na překážku nebyl pro účastníky ani věk, protože nejstarší účastnici velkomeziříčské univerzity již bylo úctyhodných 93 let, výjimkou nebyli ani 85-ti letí studenti a mezi benjamínky byli 60-ti letí senioři.

V průběhu posledního setkání mělo deset účastníků nachystanou vlastní prezentaci, kterou si sami a dobrovolně připravili buď písemně, nebo ústně, ale i na počítači formou textu, či prezentace. V těchto příspěvcích zazněla krásná a moudrá slova o životě, přátelství, vzdělání a životních zkušenostech. Pan Jiří Holý všechny zaujal svým pohnutým životním osudem, kdy v mládí nesměl studovat a nyní je vděčný, že má tuto příležitost v seniorském věku. Pan Cyril Ráček přítomné ohromil znalostí krásné básničky, kterou odříkal celou zpaměti, bez jediného zaváhání. Pan Miroslav Zezula si připravil krásné a zajímavé životní myšlenky a stejně tak stojí za zmínku i poutavé vyprávění dalších seniorek: Marie Konečné, Marie Kočí, Květy Nezvalové a Aleny Němcové. Paní Jiřina Matičová ve své úvaze propojila informace z přednášky s historickým pohledem na danou problematiku a přidala k tomu svojí osobitou špetku moudrosti a humoru. Třešničkou na závěr bylo poutavé vystoupení paní Ireny Holoubkové, která laskavým a vlídným slovem potěšila všechny přítomné. V další diskusi se účastníci velmi kladně vyjadřovali o celém průběhu univerzity třetího věku, děkovali pořadatelům i lektorům přednášek a téměř jednohlasně potvrzovali účast na druhém ročníku univerzity. Největší slova chvály zazněla směrem k ThMgr. Milanu Klapetkovi, který posluchače zaujal svým lidským a humorným pohledem na filozofické otázky lidského života.

Na závěr dostali studenti z rukou prorektorky Vysoké školy polytechnické Jihlava Mgr. Aleny Štěrbové pamětní list, z Kraje Vysočina potom drobné dárky, ale všichni si odnášeli dobrý pocit, že udělali něco pro svůj rozvoj. Třetí studijní skupina seniorů z řad veřejnosti využila příležitost poslední schůzky a studium ukončili neformálním přátelským posezením u kávy a drobného občerstvení. Vyměňovaly se e-mailové adresy, telefonní čísla, hovořilo se o vytvoření facebookové skupiny a plánovala se témata dalšího vzdělávání. Nezávislý pozorovatel by nepoznal, že je mezi seniory. A jak účastníci citovali, tak „stáří nemusí být nuda“.

 

Všem seniorům patří velký obdiv a úcta za účast na univerzitě třetího věku.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Univerzita třetího věku ve Velkém Meziříčí slavnostně ukončila první ročník
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.6.2012 / 15.6.2012

Počet návštěv: 4903
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek