Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Univerzita třetího věku na Vysočině se chystá na prázdniny

Univerzita třetího věku na Vysočině se chystá na prázdniny
Nejen děti školou povinné a studenti středních a vysokých škol se chystají na prázdniny. Rovněž studenti seniorského věku, kteří navštěvují Univerzitu třetího věku, mají před sebou poslední přednášky letního semestru a potom už je čeká odpočinek, cestování a hlídání vnoučat. V září se zase mohou vrátit do školních lavic a pokračovat v dalším vzdělávání.
 

 
 

Kraj Vysočina ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava organizují přednášky z cyklu univerzity třetího věku ve všech okresech Kraje Vysočina: Velké Meziříčí, Pelhřimov, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou a Třebíč. V každém městě se studuje jiné téma a zkušení lektoři mají pro seniory připraveno spoustu zajímavých oblastí k prozkoumání.


Ve Velkém Meziříčí ukončilo studium 57 seniorů, kteří spolu s Milanem Kameníkem poznávali planetu Zemi. Studijních témat je v této oblasti tolik, že výukový program Nauka o planetě Zemi bude pokračovat i v příštím akademickém roce.


V Pelhřimově ukončí studium 25 seniorů, kteří mají za sebou cyklus přednášek na rozmanitá témata: komunikace, muzikoterapie, canisterapie (viz foto), trénink paměti a řada dalších. Od září zde bude pokračovat již třetím ročníkem cyklus přednášek RNDr. Milana Kameníka Nauka o planetě Zemi, protože toto téma si v Pelhřimově v předchozích letech získalo velké množství zájemců.


Havlíčkův Brod navštěvovala lektorka Lucie Poláková, která spolu se 14 seniory vytvářela spoustu zajímavých výtvorů ve studijním oboru Arteterapie a psychologie pro seniory.


Do Žďáru nad Sázavou zajížděl akademický malíř Vladimír Netolička se studijním oborem Dějiny umění v Evropě a jejich odezva v českých zemích. Studium zde ukončí 28 seniorů a předpokládáme, že se všichni přihlásí i do pokračování tohoto cyklu přednášek v dalším akademickém roce.


Posledním městem, kde probíhala Univerzita třetího věku je Třebíč. Zde bude studium končit 39 seniorů ve studijním oboru Zdravý životní styl seniorů. Toto téma je natolik rozsáhlé a oblíbené, že bude pokračovat i v příštím roce.


Přejeme všem seniorům krásné léto plné odpočinku, poznání a nevšedních zážitků. V září se se všemi těšíme na setkání v lavicích učeben Univerzity třetího věku Kraje Vysočina.

 


  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí        
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz                                                                                             
 

Univerzita třetího věku na Vysočině se chystá na prázdniny

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.6.2017 / 19.6.2017

Počet návštěv: 3506
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek