Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Umělci z Vysočiny zapůjčí díla do Francie

Na hranici vidění
- Partnerský region Kraje Vysočina Champagne-Ardenne ve Francii si zapůjčí díla dvou umělců z Vysočiny. „Půjde o práce grafika Miloše Slámy a malíře Petra Grubera. V našem partnerském regionu je využijí pro čtvrté vydání fondu výtvarných děl nazvaného Artotéka. Jedná se o dočasný fond výtvarných děl všech žánrů a technik, který na tříleté období sestavuje regionální rada Champagne-Ardenne. Z tohoto fondu čítajícího asi 100 děl od 40 současných umělců pak vybírá díla pro výstavy v galeriích i veřejných institucích po celém území tohoto regionu, » vysvětluje Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.
 

 
 

Zapůjčení děl do Artotéky je jednou z opakovaných aktivit partnerství Kraje Vysočina s francouzským regionem. V minulém vydání Artotéky pro roky 2012-2015 úspěšně Vysočinu reprezentovaly malby mladých umělců z Vysočiny Jakuba Tomáše a Denisy Krausové. „Výběr z Artotéky se pravidelně vystavuje i na Vysočině, naposledy se takováto výstava konala v jihlavské Oblastní galerii Vysočiny na jaře loňského roku,” doplňuje radní Kružíková s tím, že v následujících dvou letech se uskuteční průřezová výstava Artotéky na Vysočině. 

V oblasti výtvarného umění budou dalším projektem například připravované tvůrčí pobyty umělců z Vysočiny ve Francii a Francouzů na Vysočině.


Miloš Sláma (1965) je originální grafik, jehož doménou jsou vícebarevné linoryty vytvářené postupným odrýváním z jedné matrice, často až v dvacetibarevném soutisku, a to v kombinaci tisku z výšky i hloubky. Používá specifický ruční lis vlastní výroby. Od letošního roku je členem Sdružení českých umělců grafiků Hollar Praha. Více na milosslama.cz.

 

Petr Gruber (1989) je malíř, který vystudoval Střední uměleckou školu grafickou v Jihlavě a Akademii výtvarných umění v Praze. Právě část jeho diplomové práce z roku 2014, série velkých pláten s názvem Na hranici vidění, bude zapůjčena do Francie. Více na www.petrgruber.blogspot.cz.


  • Jan Skála, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: skala.j@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 24.7.2015 / 24.7.2015

Počet návštěv: 8307
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies