Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Ukrajinští lesníci navštívili Vysočinu

Ukrajinští lesníci navštívili Vysočinu
Partnerství Kraje Vysočina a Zakarpatské oblasti Ukrajiny se rozšířilo do oblasti hospodaření v lesích. Načerpat informace a vzájemně si vyměnit zkušenosti přijeli odborníci z Úřadu lesního a myslivecké hospodářství Zakarpatské oblasti. Poutavý program k hospodaření v lesích na Vysočině i seznámení s činností správců lesů na Vysočině pro své zahraniční kolegy připravil jednatel Václav Kodet ze Správy městských lesů Jihlava a ředitel krajského ředitelství Lesů České Republiky Jan Sovák. Došlo i na praktické ukázky péče o lesní porosty v přírodní rezervaci nebo otázky nedostatku vody v lesích a ohrožení kůrovcem. Závěr dvoudenního programu patřil tématu zpracování dřeva a návštěvě Dřevozpracujícího družstva Lukavec, českého výrobce řeziva a deskových materiálů s 60letou tradicí.
 

 
 

Celým programem ukrajinského hosty provázel Martin Hyský, člen Rady Kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství a životního prostředí. „Výměna zkušeností v lesnictví skvěle rozšiřuje letos už jedenáctiletou spolupráci Vysočiny se Zakarpatím. Lesní hospodářství je silně ovlivňováno dlouhodobými klimatickými změnami, a to nejen na Vysočině a v České Republice, ale snahy o zmírnění jejich dopadů a nové trendy v lesnictví jsou nám všem společné,“ uvedl radní Martin Hyský.


Desítky opravených základních a mateřských škol, modernizované ambulance s novým vybavením na ukrajinském venkově, výměny zkušeností mezi pracovníky v sociálních službách, mezi hasiči, policisty i řada stáží studentů našich i ukrajinských škol, to je jen částečný výčet z více než 150 projektů, které z této meziregionální spolupráce a na které Kraj Vysočina od roku 2008 uvolnil více než 56 miliónů korun. Na financování projektů se prostřednictvím fondu ViZa podílí stejnou částí jak Vysočina, tak Zakarpatí. S městy v Zakarpatské oblasti Ukrajiny už spolupracují například Jihlava nebo Pelhřimov, partnerství měst se rozšiřuje i na Třebíč, Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě nebo Chotěboř. Meziregionální spolupráce je také oficiální částí spolupráce Ukrajiny a České republiky. 

 

les

les

les

les

les

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Ukrajinští lesníci navštívili Vysočinu
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.4.2018 / 18.4.2018

Počet návštěv: 2777
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek