Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Ukrajinští lesníci na Vysočině

Načerpat informace a vzájemně si vyměnit zkušenosti přijeli na Vysočinu zástupci Úřadu lesního hospodářství a myslivosti a ředitelé lesních podniků z partnerského regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Odborný program zaměřený na hospodaření v lesích a doplněný praktickými ukázkami v lesích Vysočiny pro své zahraniční kolegy připravil jednatel Správy městských lesů Jihlava Václav Kodet a ředitel krajského ředitelství Lesů České Republiky František Holenka. Celým programem ukrajinského hosty provázel Pavel Hájek, člen Rady Kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství a životního prostředí.
 

 
 

„Klimatické změny a snahy o zmírnění jejich následků do lesního hospodářství včetně zavádění nových trendů v lesnictví jsou společné nám všem. Naše meziregionální výměna zkušeností v lesnictví je jasným důkazem fungující dlouholeté spolupráce s Ukrajinou, které i v nelehké době pokračuje nejen na úrovni politiky, ale především na úrovni odborníků v nejrůznějších oblastech,“ říká radní Pavel Hájek.


Další spolupráce Kraje Vysočina a Zakarpatské oblasti Ukrajiny

Desítky opravených základních a mateřských škol, modernizované ambulance s novým vybavením na ukrajinském venkově, výměny zkušeností mezi pracovníky v sociálních službách, mezi hasiči, policisty i řada stáží studentů našich i ukrajinských škol, to je jen částečný výčet z více než 250 projektů, které z této meziregionální spolupráce a na které Kraj Vysočina od roku 2008 uvolnil více než 80 miliónů korun. Na financování projektů se prostřednictvím fondu ViZa podílí stejnou částí jak Vysočina, tak Zakarpatí. S městy v Zakarpatské oblasti Ukrajiny už spolupracují například Jihlava nebo Pelhřimov, partnerství měst se rozšířilo i na Třebíč, Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě nebo Chotěboř. Meziregionální spolupráce je také oficiální částí spolupráce Ukrajiny a České republiky.   • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 2.11.2022 / 2.11.2022

Počet návštěv: 463
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies